GENÇLERE BÜYÜK TAVSİYELER
03 ARALIK Pazar, 2017
GENÇLERE BÜYÜK TAVSİYELER

Küçükçekmece Belediyesi’nin okul söyleşilerinde uzmanlar gençlere gelecekleri ile tavsiyede bulundular

GENÇLERE BÜYÜK TAVSİYELER admin

Küçükçekmece Belediyesi’nin okul söyleşileri kapsamında düzenlediği söyleşide gençlerle buluşan Akademisyen ve Spiker Emre Tilev , geleceğe yönelik önemli tavsiyelerde bulundu.

Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programda Emre Tilev, hedef koymanın önemine dikkat çekti.

 

Doğru hedefler koyun

İnsanın kendini iyi tanıması gerektiğini belirten Emre Tilev, gençlere “ Kendinizi değersizleştirme öğesini harekete geçirdiğinizde mümkün değil, yapamazsınız. Kendinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Ruhunuza hiç çeki düzen verdiniz mi? Ona güzel bir kıyafet giydirdiniz mi? Hedefleri doğru koyamazsanız amacınıza ulaşamazsınız” sözleriyle seslendi.

 

Fırsatları iyi değerlendirin

Emre Tilev gençlere kendilerine güvenmelerini tavsiye ederek, “ Allah, parmak izinizi bile kişiye özel dizayn etmiş. Her biriniz çok değerlisiniz. Hayatınız kendi avuçlarınızın içinde. O hayata iyi bakın. Her şey sizin elinizde. Aileniz, öğretmenleriniz sadece yanınızda durup size destek verir ve gayretlendirebilir. Sınırlarınızı doğru belirleyin. Fırsatları iyi analiz edin. Değiştirebileceklerinizi değiştirin, değişmeyecek olanları da geliştirin” diye konuştu.

Küçükçekmece Belediyesi’nin yerel yönetim olarak eğitime verdiği desteği takdir ettiğini ifade eden Emre Tilev, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e de teşekkür etti. 

 

küçükçekmece gençler tavsiye söyleşi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL SANATLAR AKADEMİSİ ÖDÜL GETİRDİ
YAŞAM VADİSİ ÖDÜL GETİRDİ