PALMİYELER KORUYUCU ELBİSE GİYDİ
03 ARALIK Pazar, 2017
PALMİYELER KORUYUCU ELBİSE GİYDİ

Büyükçekmece’ye özel bir görünüm katan Palmiye ağaçları kışa hazırlanıyor. Belediye ekipleri tropikal mevsimine ait palmiye ağaçlarının kışın soğuktan etkilenmemesi için koruma altına alıyor

PALMİYELER KORUYUCU ELBİSE GİYDİ admin

İlçe genelindeki tüm palmiye ağaçlarını koruma altına alan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, palmiye ağaçlarını soğuktan etkilenmemeleri için gövdelerini sıcak tutan özel bezlerle sarıyor.

Kış mevsimi hazırlıklarını sürdüren ekipler, bir yandan Büyükçekmece’yi kışa uygun bitkilerle yeşillendirirken bir yandan da bitki ve ağaçları kış şartlarından korumak için çalışmalarını sürdürüyor.

Soğuk geçen kış mevsimi boyunca koruma altında kalacak olan palmiyelerin bahar aylarının gelmesiyle birlikte mevsimlik bakımlarını yapacak olan ekipler, kış mevsimi boyunca tüm ağaçların korunabilmesi için bakım çalışmalarına devam edecek.

 

Kışın da bakımları devam ediyor

Bugüne kadar hiçbir palmiye ağacının kurumadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, şunları söyledi. ’’Palmiye ağaçları kış mevsimine dayanıklı olmamasına rağmen bir tür palmiye İstanbul’da yetişiyor. Ancak bu ağaçlara özellikle gençken biraz fazla özen göstermek gerekiyor. Bizim palmiyeler, bakım ve koruma çalışmalarımız sayesinde yıllardır Büyükçekmece’yi renklendiriyor. Özellikle Kordonboyu gibi yaz aylarında cazibe merkezi haline gelen sahil şeridimize çok yakışıyorlar. Kış mevsimi boyunca ekiplerimizin düzenli bakım ve koruması altındalar. Her sene dört koldan kışa hazırlanıyoruz. Yollarımızdan ağaçlarımıza kadar her ayrıntıyı düşünerek Büyükçekmece’nin prestijini ve vatandaşlarımızın memnuniyetini koruyoruz.’’   

 

büyükçekmece palmiye kış koruma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL SANATLAR AKADEMİSİ ÖDÜL GETİRDİ
YAŞAM VADİSİ ÖDÜL GETİRDİ