09 NİSAN Pazartesi, 2018
AŞIK VEYSEL, TÜRKÜLERİ VE AŞIK FİLMİ ÖZEL GÖSTERİMİYLE ANILIYOR

Türk Halk Müziği’nin unutulmaz sanatçısı Aşık Veysel ölümünün 45. Yılında Bakırköy Belediyesi’nin katkılarıyla türkülerle ve Aşık filmi özel gösterimiyle anılacak

AŞIK VEYSEL, TÜRKÜLERİ VE AŞIK FİLMİ ÖZEL GÖSTERİMİYLE ANILIYOR
AŞIK VEYSEL, TÜRKÜLERİ VE AŞIK FİLMİ ÖZEL GÖSTERİMİYLE ANILIYOR admin

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ev sahipliğinde  gerçekleşecek konserde; Siyah Beyaz Aşk Dizisindeki Cem Komiser rolüyle milyonların beğenisini kazanan Uğur Aslan ve EmirhanKartal sahneye çıkarak Aşık Veysel’in türkülerini seslendirecekler.

 

Aşık Veysel’in hayatının anlatıldığı Aşık filminin aynı zamanda başrol oyuncuları olan Emirhan Kartal ve Uğur Aslan’ın konserinin ardından Aşık filmi özel gösterimi yapılacak.

 

Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu’nda 4 Nisan-Çarşamba saat 19.00’da başlayacak konser ve film gösteriminin ardından Aşık Filminin yönetmeni Bilal Babaoğlu söyleşide bulunacak.

 

AŞIK FİLMİ…

Yedi yaşında çiçek hastalığından kör olan Veysel, Esma’ya deliler gibi aşık olur. Evlenip çoluk çocuğa karışsalar da Esma aşık olmalarına izin vermez ve Mehmet’e kaçar. Bu durumu kaldıramayan Veysel, ilk kez doğup büyüdüğü yurdundan arkadaşı Kemancı Kürt Kasım ile yola çıkar. Veysel’i Aşık Veysel eden uzun ince yolculuk böylece başlar. Genç Veysel’in Aşık Veysel olma hikayesini konu edinen filmin yönetmen koltuğunda Asi, Aşka Sürgün, Kurşun Yarası gibi çok beğenilen dizilerin senaristlerinden Bilal Babaoğlu oturuyor.

 

Aşık Veysel’in torunu Yeliz Şatıroğlu’nun da rol aldığı filmin başrollerinde Emirhan Kartal, Uğur Aslan, Meltem Miraloğlu, Hülya Şen ve Ahmet Bilgin yer alıyor.

 

YER:Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu(Ataköy 2.5.6. Kısım Beyaz Lale Sok.)(Novus Residence yanı)

TARİH: 4 Nisan 2018-Çarşamba

SAAT: 19.00

 

 

bakırköy belediyesi bülent kerimoğlu aşık veysel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANSER KADER DEĞİL
BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR