09 NİSAN Pazartesi, 2018
KÜÇÜKÇEKMECE’DE KANSER HASTALARINA ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Küçükçekmece Belediyesi, kanser hastalarına ücretsiz ulaşım hizmeti sağlıyor. 2012 yılından bu yana bu hizmeti sürdüren Küçükçekmece Belediyesi, 6 yılda 10 bine yakın hastanın sağlık kurumundan eve, evden sağlık kurumuna nakillerini sağladı

KÜÇÜKÇEKMECE’DE KANSER HASTALARINA ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ
KÜÇÜKÇEKMECE’DE KANSER HASTALARINA ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ admin

Uzun ve meşakkatli yolculuklarında, kanser hastalarına destek olmak ve omuzlarındaki yükü paylaşabilmek adına örnek bir proje yürüten Küçükçekmece Belediyesi, onlara ücretsiz ulaşım hizmetiyle kucak açıyor. Kemoterapi ve radyoterapi sürecinde düzenli olarak hastaneye giden hastalara özel araç tahsis eden Küçükçekmece Belediyesi, onları evinden alıyor, hastaneye götürüyor ve tedavileri tamamlanınca tekrar evlerine ulaşımlarını sağlıyor.

“BAŞKAN KARADENİZ’E TEŞEKKÜRLER”

 8 aydır hizmetten faydalanan ve göğüs kanseri tedavisi devam eden 47 yaşındaki Nuran Akmaz, memnuniyetini dile getirerek, “ Göğüs kanseriyim. Samatya’da tedavi görmekteyim. Kanser tedavisi uzun bir yolculuk. Işın tedavisi gördüm. Çok memnunum bu hizmetten… Önceleri çok zorlanıyordum. Eşim de benim hastalığım yüzünden işten çıkmak zorunda kaldı. Maddi olarak çok zorlanıyorduk. Bu hizmetle hem tedavim sorunsuz devam ediyor hem de büyük bir maddi külfet üzerimden kalktı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e böyle bir hizmeti hayata geçirdikleri için teşekkür ederim” diye konuştu.

“YÜKLERİNİ BİR NEBZE HAFİFLETMEK İSTİYORUZ”

Kanser hastalarının yükünü bir nebze olsun hafifletmek amacıyla ulaşım hizmetini sürdürdüklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “İlçemizde ikamet eden,  kemoterapi ve radyoterapi tedavilerine geliş gidişlerinde sorun bulunan hastaların, evden ilgili sağlık kurumuna ve sağlık kurumundan da eve nakillerini sağlamak amacıyla ücretsiz ulaşım hizmeti veriyoruz. Kanser zaten zor bir hastalık, uzun bir mücadele gerektiriyor. Hastaların hastaneye ulaşımındaki zorlukların mümkün olabilecek en alt düzeye indirgenerek,tedavilerinin olumsuz etkilenmemesini umut ediyoruz. 1-7 Nisan Kanser Haftası… Tüm hastalarımıza acil şifalar dilerken, kanser ile ilgili farkındalığın artmasını temenni ediyorum” diye konuştu.  

 

küçükçekmece belediyesi temel karadeniz kanser hastaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANSER KADER DEĞİL
BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR