11 OCAK Cuma, 2019
Geleceğin çevre dostları yetişiyor

Büyükçekmece Belediyesi ve Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri geleceğe temiz bakan çevre dostu öğrenciler yetiştirmek için yeni bir projeye imza attı

Geleceğin çevre dostları yetişiyor admin

 

Büyükçekmece Belediyesi ve Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri geleceğe temiz bakan çevre dostu öğrenciler yetiştirmek için yeni bir projeye imza attı.

Arel Üniversitesi öğrencileri anaokulu çağındaki çocukların yaş ve seviyelerine uygun bir şekilde geri dönüşüm ve sıfır atıklar konusunda eğitim verdi.  

 

Görsel ve işitsel aktivitelerle geri dönüşüm öğretildi

Büyükçekmece Belediyesi ve Arel Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen proje kapsamında ilçede eğitim veren 11 okulun anasınıfı öğrencilerine görsel ve işitsel aktivite yöntemleriyle geri dönüşüm anlatıldı. Deniz görüntüsü verilen alanın içerisindeki atıkları toplayarak geri dönüşüm kutularına atan minik çevreciler etkinlikler bittikten sonra kukla ve animasyon gösterilerini izleyerek kahkahalara boğuldu. Keyifli bir gün geçiren çevre dostu minikler toprağa havuç ve fıstık tohumları ekerek günü sonlandırdı.   

 

“Çocuklukta öğrenilen bilgiler hafızada ömür boyu kalıyor”

Çevre dostu bir gelecek yetiştirmek için bu tür çalışmaların devam edeceğini söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımıza ufak yaşlarda ne kadar bilgi, ne kadar eğitim verirsek gelecekte de o kadar bilinçli bireyler yetiştirmiş oluruz. Çocuklukta öğrenilen bilgiler hiçbir zaman unutulmuyor ve hafızada ömür boyu kalıyor. O yüzden eğitime en küçük yaşlardan itibaren başlıyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz geri dönüşüm konusunda ilçedeki okullarda sürekli eğitim veriyor. Okulları ziyaret ederek öğrencilere düzenli olarak çevre temizliği ve geri dönüşüm konularını anlatıyoruz. Bu kez de minik yavrularımıza onların anlayabileceği şekilde çeşitli aktivitelerle geri dönüşüm konusunu anlattık. İlçedeki anaokullarımızda geri dönüşüm etkinliklerimiz devam edecektir. Arel Üniversitesi öğrencilerine ve ekibime teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

büyükçekmece beldiyesi arel üniversitesi çevre dostu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çatalca mutlu mesut olacak
CHP’liler İstanbul kampanyası için buluştu