17 ARALIK Pazartesi, 2018
Anaokulu öğrencilerine afet eğitimi

Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Birimi, afetlere hazırlıyor. Ahmet Ermiş Anaokulu öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi’ verildi

Anaokulu öğrencilerine afet eğitimi admin

Küçükçekmece Ahmet Ermiş anaokulu öğrencilerine Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Birimi tarafından ‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’ verildi.

Küçükçekmece Ahmet Ermiş anaokulunda gerçekleşen eğitimlerde depremin etkisini azaltmanın yolları; deprem öncesi deprem anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği; anlatıldı. Verilen eğitimlerde anaokulu seviyesinden itibaren daha bilinçli ve tedbirli öğrenciler yetiştirilmesi amaçlandı. Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Sivil  Savunma Amirliği ekiplerince 4-6 yaş gurubu 170 anaokulu öğrencisine “Temel Afet Bilinci Eğitimi “ verildi.

 

“HER TÜRLÜ AFETE HAZIR OLACAĞIZ”

Eğitim sonunda başarılı ve güvenli bir şekilde sınıftan tahliye tatbikatı yapılarak,tatbikat sonunda minik öğrencilere arama kurtarma araç sergisi gezdirilerek görsel hafızalarına da hitap edildi. Eğitimlerin yıl sonuna kadar Küçükçekmece ilçesindeki tüm eğitim ve öğretim kurumlarında yapılması planlanıyor. Sivil Savunma Amiri Emrah Karataş , Afete Hazır Küçükçekmece sloganıyla Küçükçekmece ilçesindeki tüm okullarla  devlet kurumları ve afet gönüllüleri ile gher türlü afete hazır olacaklarını söyledi.

küçükçekmece afet ahmet ermiş anaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Alatepe halkı dinledi
BAKSM Aralık’ta da dopdolu