17 ARALIK Pazartesi, 2018
ALTAN ERKEKLİ: “ÖĞRETMENİM HAYATIMA YÖN VERDİ”

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluşan Ünlü oyuncu Altan Erkekli öğretmenlerin öğrencilerin hayatında önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı

ALTAN ERKEKLİ: “ÖĞRETMENİM HAYATIMA YÖN VERDİ” admin

Ünlü oyuncu Altan Erkekli Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Usta oyuncu gençlere hayata ve kariyer hedeflerine dair önemli mesajlar verdi.

 

“ÖĞRETMENLER MEŞALEMİZ”

Altan Erkekli, öğretmenlerin öğrencilerin hayatında önemli bir yere sahip olduğunu vurguladığı konuşmasında, “ Ben inşaat mühendisliği okumak istiyordum. Hayatıma İngilizce öğretmenim yön verdi. Hiçbir zaman tiyatrocu olmak istemedim. Benim annemden gelen taklit etme yeteneğim vardı. Öğretmenim, yeteneklerimi inşaatta harcamamam gerektiğini, mühendislerin köprü, baraj, bina yaptığını ancak sanatın insanı çok geliştirdiğini ifade etti. Gel seni tiyatroda değerlendirelim dedi. Onun sayesinde tiyatroyu seçtim. Öğretmenlerin söylediği her şey bir meşaledir. Yolunuzu aydınlatan bir fenerdir. Onlar gözlemleriyle size hayatlarını sunarlar” diye konuştu.

 

“SANAT İYİLEŞTİRİR”

“Dünyayı sevgi kurtaracak” sözleriyle söyleşisine devam eden Altan Erkekli, “ Sanatla insanlara güzel bir yaşam biçimi sunabiliyoruz. Biz istersek bir nesli sanatla yetiştirerek, yolda yere tüküren birine, yolda zikzak yapan sürücüye, eşine şiddet uygulayan adama ve kedinin kuyruğunu kesen insana tüm kötülüklere inatla hayatın güzelliklerini gösterebiliriz. Hayat bizim için bir sınav yeridir. İyi insan olmak için biz hayata gönderildik. Birbirimizi sevmeliyiz, ihmal etmemeliyiz” dedi.

Ünlü oyuncu, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

 

küçükçekmece belediyesi altan erkekli Gülten Özaydın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Alatepe halkı dinledi
BAKSM Aralık’ta da dopdolu