16 ARALIK Pazar, 2018
Tanrıkulu: Avcılar Belediyesi’ni AK Parti’ye kazandıracağım

AK Parti Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Tanrıkulu, Avcılar Van Kahvaltı Salonu’nda Basın Mensupları ile bir araya gelerek projelerini açıkladı. Başkanı olduğu TÜMKİAD üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıya katılım yoğun oldu

Tanrıkulu: Avcılar Belediyesi’ni AK Parti’ye kazandıracağım admin

Toplantıya gazetecileri selamlayarak başlayan AK Parti Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Tanrıkulu, “Bölgemizin sesi ve soluğu olan siz değerli gazeteci arkadaşlarımla birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Sevgili arkadaşlar, ben 30 yıldır Avcılar’da oturuyorum ve Avcılar’ın çocuğuyum, İş adamıyım, sivil toplum örgütlerinde ve birçok oluşumda yer almış bir kardeşinizim. Ülkeme, vatanıma ve milletime hep hizmet ettim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra söylediği, ‘Ben ülkemde yeni Sivil Toplum Örgütleri görmek istiyorum’ sözü bizim için bir emir ve milat olmuştur. Bizler ülkesini ve milletini seven bir gurup arkadaşımızla TÜMKİAD (Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği)’ni kurduk. TÜMKİAD kısa bir sürede sadece Türkiye’de değil Dünya’da da ismini duyurmuştur. 9 Mart’ta kurduğumuz dernek, 9 Nisan’da yapılan ve Dünya’nın en büyük odalarından biri olan İTO (İstanbul Ticaret Odası)’na bizde varız dedik ve 10 arkadaşımızı İTO Meclis üyesi yaptık. Bu şunu gösteriyor, bu memlekette yeni yüzlere ve yeni sivil toplum örgütlerine ihtiyaç var. 160 kişi ile durduğumuz TÜMKİAD şu an 500 üyeye ulaşmıştır. TÜMKİAD olarak ilk önce Bursa il başkanlığımızı açtık, sonra sırası ile Adana, Van, Kastamonu, Trabzon, Rize, Çorum, Tokat ve son olarak da Kastamonu İl Başkanlığımızı açtık. 

Ben Avcılar’da neden aday adayı oldum? Öncelikle bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Ben Avcılar’daki eksikleri en iyi bilen bir kardeşinizim. Avcılar’ın rezil yönetildiğini, Avcılar’ın kötü yönetildiğini, yıllardır Avcılar halkından toplanan paraların hunharca harcandığını iyi biliyorum. Aday olup seçimi kazandığımda benim Avcılar için hayallerim var.

İlk yapacağımız hizmet, Avcılar’ın kanayan yarası olan kentsel dönüşümü gerçekleştireceğim. Bu dönüşümde bütün vatandaşlarımıza eşit olarak yaklaşıp herkesin hakkını koruyacağım. Şu an Avcılar Belediyesi’nin yüklü olan borcunu ödeyip borçsuz ve hizmet yapan bir Belediye haline getireceğim.

Ben Avcılar’ın Belediye Başkanı olursam hiç kimsenin tercihlerine karışmayacağım. Bir başkasının özgürlüğüne zarar vermeden isteyen istediği gibi yaşayacaktır. Kimsenin yaşam alanlarına müdahale etmeyeceğim ve ettirmeyeceğim. Avcılar’da yaşayan bütün vatandaşlarımın garantisi ben olacağım.

"Güneşten buz parçacıkları" getirmek gibidir, Bir şehire talip olmak hele o şehir bir Anadolu ise kışın ortasında kelebeklere yer açmak, Çiçek tarlalarına davet etmek gibidir. Bu inançla, Bu anlayışla, Bu sesleniş ile yola çıktık. Daha yolun başında kucak dolusu sevgilerle karşılaştık, Gülen gözler neredeydiniz der gibi umutla seslendi bize. Her insana nasip olamayacak bir duygu bu yollarda ki taşlar daha adım atılmadan temizleniyor.  Sanki güneş bile erken doğmak istiyor bu yürüyüşte heyecanlanamamak mümkün mü?

Dostlarım hep der zaten heyecan senin yaşam biçimin, seviyorum bu duyguyu. Daha çok yüreklerde yer edinmek için, daha çok çare olabilmek için Allahıma hep dua etmişim ‘Beni yüreği cennet olan insanlar karşısında mahcup etme’ diye. Allaha çok şükür şimdiye kadar dostlarımıza ve sevdiklerimize mahcup olmadık. Bugün de bu inançla yola devam ediyoruz, edeceğiz. Anadolu’nun görkemli bir yaprağı olan Avcılar ilçemiz için bu duygu ve düşüncelerle yola çıktık. Söyleyecek sözümüz var, yapacak çok işimiz var, dokunacak çok yürek var.

1994 yılında kadim medeniyetin simgesi büyük İstanbul için yola çıkan sayın Cumhurbaşkanının açmış olduğu bu yolda bugün bizlerin yürümesi ayrı şeref olarak önümüzde duruyor. Sayın Cumhurbaşkanım sizi örnek alarak yüreklere dokuna dokuna yol alıyoruz ve Allah’ın izni ile almaya devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan gazetecilerin sorularını cevaplayan AK Parti Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Tanrıkulu, gazeteciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

avcılar nihat tanrıkulu tümkiad ak parti belediye başkan aday adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Alatepe halkı dinledi
BAKSM Aralık’ta da dopdolu