16 KASIM Perşembe, 2017
KESTANE KEBAP YEMESİ SEVAP

Bu sene ilk kez düzenlediği Kestane Festivali ile Küçükçekmece Belediyesi, 2 ton kestaneyi 15 bin kişiye ikram etti

KESTANE KEBAP YEMESİ SEVAP admin

Küçükçekmece Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Kestane Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Fevzi Çakmak Meydanı’nda gerçekleştirilen festivalde, 15 bin kişiye 2 ton kestane ikram edildi.

Sinop Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen festivalde, vatandaşlar Sinop Kestanesi yemek için uzun kuyruklar oluşturdu. Festivale, aslen Sinoplu AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, AK Parti İstanbul Milletvekillleri Nureddin Nebati, Halis Dalkılıç, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Sinop Dernekleri Federasyonu Başkanı Engin Kırmızıgül, ilçe protokolü ve binlerce vatandaş katıldı.

SİNOP YÖRESİ TANITILDI

Festivalde, Başkan Karadeniz ve beraberindeki protokol üyeleri, kestane tezgahının başına geçerek, önce kestane pişirdi, ardından vatandaşlara ikram etti. Sinop yöresinin tanıtıldığı etkinlikte, kestaneden yapılan 15 çeşit yemek de katılımcılara tanıtıldı. Alandaki, aslına uygun dekore edilen köy evi odası, köy evi maketleri, köy değirmeni, vatandaşlardan büyük beğeni topladı. Festival kapsamında sahne alan yöresel sanatçılar ve Rumelili Ekrem, söyledikleri şarkılarla katılımcılara eğlenceli bir gün yaşattı.

“BAŞKAN KARADENİZ’E TEŞEKKÜRLER”

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sinop’un tanıtımına katkı sağladıkları ve festivalle birlik beraberlik atmosferi oluşmasına imkan verdikleri için Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve SİNDEF Başkanı Engin Kırmızıgül’e teşekkür etti.

“FESTİVALLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’de festivallerin amacının ilçedeki birlik ve beraberliğe katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, “Kardeşliği pekiştirmek, kaynaşmanın güzelliğini görmek ve göstermek bizim için çok önemli. Kestanelerimiz Sinop’tan geliyor , Sinop’a bu konuda biraz haksızlık yapılıyor. Farklı hemşerilerimizle ve yöresel lezzetlerimizle bu festivalleri devam ettireceğiz”dedi.

 

“İSTANBUL’UN EN BÜYÜK PAZAR YERİ”

Fevzi Çakmak Kapalı Pazar Yeri alanıyla da ilgili bilgi veren Karadeniz, “Bu meydan ilçemize yeni kazandırıldı. Bu meydanda çocuklarınızla birlikte gezecek, spor yapacak, alışverişlerinizi burada kurulacak pazarlarda yapacaksınız. Bu meydanın altında 4 katlı bir alan var. İstanbul’da kamu eliyle yapılmış en büyük otopark ve pazar yeridir burası. Küçükçekmece’de projeler hayat bulmaya devam edecek” diye konuştu.

 

kestane küçükçekmece festival
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ONLAR ARTIK LİDER
HOCASINI KÜÇÜKÇEKMECELİLERE ANLATTI