16 KASIM Perşembe, 2017
İYİ Kİ ZAMANINDA TÜYAP’I AÇMIŞIZ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “İyi ki zamanında büyük mücadele vererek Türkiye’nin en büyük kapalı fuar- kongre merkezi olan TÜYAP’ı açmışız” dedi.

İYİ Kİ ZAMANINDA TÜYAP’I AÇMIŞIZ admin

 

TÜYAP’ta 36’ncısı düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nı her gün ziyaret eden Başkan Dr. Akgün, “Yıllardır bu büyük kültür hizmetine ev sahipliği yapan ilçe olarak, TÜYAP’ı ülkemize kazandıran belediye başkanı olarak haklı bir gurur duymaktayız” diye konuştu. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ülke aydınlanmasına ve kültürüne katkıda bulunmaktan son derecede gurur duyduğunu belirtti. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş cepheleri dahil olmak üzere sürekli okuduğunun altını çizen Dr. Akgün,  “Resmi kayıtlara göre, Ata'nın okuduğu kitap sayısı 3 bin 997. Okuyup kayda geçmeyen çok sayıda eserin olduğu da biliniyor. Biz bu konuda da Atatürk’ün izinden asla ayrılmamalıyız” dedi.

Başkan Dr. Akgün şöyle konuştu: “TÜYAP kitap fuarına her yaştan insanların katıldığını görmek beni son derece mutlu ediyor. Ben de her fırsatta fuara giderek imza günlerine katılıyorum, yazarlarla sohbet ediyorum, kitap alıyorum. Belediye standımızda kalarak konukları ağırlıyorum. Hayatın her alanında başarılı olmak istiyorsanız mutlaka okumalısınız. Her türden kitap okuyarak hem mesleki bilgi hem de genel kültür geliştirilmeli. Okumayı yaygınlaştırmak, ülkeyi aydınlatmak açısından TÜYAP’ın büyük bir önemi vardır. Bu kitap fuarı da ülke aydınlanmasına büyük katkı sağlamaktadır.”

Dr. Hasan Akgün TÜYAP önündeki trafiğin de önümüzdeki dönemde gelecek yıllarda sorun yaşanmaması için yeniden düzenleneceği müjdesini de verdi. Dr. Akgün, “önlemimizi şimdiden almalıyız, yoksa bu kadar önemli bir mecra ulaşılamaz hale gelirse, bu vebalin altından hiç birimiz kalkamaz” dedi. 

büyükçekmece tüyap fuar dr.hasan akgün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ONLAR ARTIK LİDER
HOCASINI KÜÇÜKÇEKMECELİLERE ANLATTI