17 KASIM Cuma, 2017
AKGÜN:ÖRNEK İLÇEYİZ

Büyükçekmece’nin kentleşme ve yeşil alan açısından Türkiye’nin en iyi ilçesi olduğunu ifade eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde sık sık dile getirdiği kentleşme özleminin hepsini Büyükçekmece’de gerçekleştirdiklerini söyledi

AKGÜN:ÖRNEK İLÇEYİZ admin

Kentteki yeni inşaat ve altyapı projelerini denetleyen Başkan Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece örnek kentsel özelliklerini koruyacaktır” dedi.  İstanbul’daki çarpık yapılaşmaya dair medyada son dönemde yürütülen tartışmalara da değinen Dr. Akgün, şöyle konuştu: “Biz örnek ilçeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’un mahvedildiğine dair söyledikleri doğrudur. Bunun doğru olduğunu etrafına bakan herkes görür. Biz de birçok yerde bunu görüyoruz. Ancak, kentleşme açısından, yeşil alan bakımından İstanbul’un örnek bölgeler de var. İşte örnek ilçelerden biri, örnek bölge Büyükçekmece’dir. Bunu da gururla belirtmek zorundayım. Biz kentin katledildiği, beton yığını, devasa yapılarla beton ormanı haline gelmiş bölgeler gibi asla olmayacağız. Yıllardır sürdürdüğümüz planlı, alçak katlı, yeşili bol yapılaşmayı bundan sonra da devam ettireceğiz. Büyükçekmece’nin kişi başına düşen yeşil alan miktarı Avrupa’nın da kat be kat üstündedir.” 

“Plansız yapılaşma beton çölüne dönüştürdü”

Başkan Dr. Hasan Akgün, Türkiye’de plansız yapılaşmanın kentleri adeta beton çölüne dönüştürdüğünü belirterek, “Bu durum herhangi bir tarafı suçlamak için siyasete malzeme yapılacak bir durum değildir. Türkiye’yi kim yönetmişse vatandaş – devlet işbirliği ile bu sonuca varmışız. Ancak, bunun aksine, ilçesini, kentini koruyan yönetimler de var. Bunları da bilip, kimsenin hakkını yememek gerek. Örnek uygulamaları yaygınlaştırmalıyız” dedi.    

büyükçekmece cumhurbaşkanı erdoğan dr. hasan akgün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AİLELERE EKONOMİK OLMA DERSLERİ
MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK