15 KASIM Çarşamba, 2017
AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Ağaç dikim mevsimi dolaysıyla Büyükçekmece’de yüzlerce ağaç lise öğrencileri tarafından ekildi

AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU admin

Daha yeşil Büyükçekmece hedefi doğrultusunda, Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün başlattığı ağaçlandırma seferberliği tüm hızıyla devam ediyor.

Ağaç dikim mevsiminin gelmesiyle birlikte harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece’nin dört bir yanını yeşillendirmeye devam ediyor. Son olarak Tepekent Borsa İstanbul Anadolu Lisesi’nde ağaç dikim etkinliği düzenleyen ekipler, öğrencilerle birlikte ağaç dikti.

Ağaç dikmenin incelikleri anlatıldı

Öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği ve keyifli zaman geçirdiği etkinlikte, önce ağaç dikimi ve bakımıyla ilgili bilgi veren Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri daha sonra öğrencilerle birlikte ağaç dikti. Dikilen ağaçlar sayesinde okul bahçelerinin eskisi gibi sert rüzgar almayacağını belirten öğrenciler, okula olan katkılarında dolayı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür etti.

“Doğa sevgisi olan nesiller”

Büyükçekmece'nin Türkiye'nin en yeşil ilçeleri arasında ilk sıralarda olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Etkinliklerimiz sayesinde çocuklarımıza daha yeşil bir Büyükçekmece bırakmayı amaçlıyoruz. Şehrimizde başlattığımız ağaçlandırma çalışmalarımız okullarımıza da yayılmış durumda. Ekibimle birlikte çocuklarımıza ağaç dikiminin ve bakımının inceliklerini öğretiyoruz. Yüreğinde doğa sevgisi olan nesiller yaratmayı başarıyorsak ne mutlu bizlere’’ ifadesini kullandı.

 

                            

büyükçekmece belediyesi ağaç dikim seferberlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVARAY İPTAL EDİLDİ
İDSO'DAN ATA'YA SAYGI KONSERİ