15 KASIM Çarşamba, 2017
EVİNİZİN HER ODASINDA KAKTÜS YETİŞTİRİN

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Teknoloji Çağında Aile İletişimi” konulu söyleşide konuşan Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Yazar Esra Korkmaz, ebeveynlere evlerinin her odasında radyasyonu emen kaktüs bitkisi yetiştirmelerini tavsiye etti

EVİNİZİN HER ODASINDA KAKTÜS YETİŞTİRİN admin

Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Yazar Esra Korkmaz, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Teknoloji Çağında Aile İletişimi” konulu söyleşide ebeveynlerle bir araya geldi.

Ebu Hanefi İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirilen seminerde Esra Korkmaz, Türkiye’de 10 kişiden 7’sinin teknoloji bağımlısı olduğunu ifade ederek, “ Telefon kullanma yaşı 5’e düştü. Çocuklarınız sınavlarda o anda her şeyi unuttum diyorsa, donuk hafıza sendromu yaşıyorlar. Bunun en önemli sebebi teknolojidir ve teknoloji bağımlılığının tedavisi mümkün değildir” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ ZEKİ AMA DUYGU EKSİK”

Teknolojinin insanlıkta yarattığı değişimlere dikkati çeken Esra Korkmaz, “Şimdi çocuklarımız çok zeki ama duygu yok. Sebebi, teknolojidir. İyi bilgi var ama erdem yok. Yaşlıya, öğretmene hürmet yok. 10 çiftten 7’si birbirine yabancı. 7 çift sadece teknoloji yüzünden boşanma aşamasında. İnsanlar birbirlerine karşı yabancılaşıyorlar. Çevremizde, daha çok insan var ancak daha az huzurumuz var. Hamilelik döneminden itibaren teknoloji kullanımına dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.

Korkmaz, ebeveynlere evlerinin her odasında radyasyonu emen kaktüs bitkisi yetiştirmelerini tavsiye etti.

 

küçükçekmece kaktüs esra korkmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVARAY İPTAL EDİLDİ
İDSO'DAN ATA'YA SAYGI KONSERİ