07 NİSAN Cuma, 2017
ENGELLİ ARAÇLARA ŞARJ İSTASYONU KURULDU

Küçükçekmece Belediyesi, engelli vatandaşlar için büyük bir hizmete imza attı. Akülü Araç Şarj Noktası kuran belediye, ilçede yaşayan engelli vatandaşlara ve yolu Küçükçekmece’den geçen tüm İstanbullu engellilere hizmet vermeyi amaçlıyor

ENGELLİ ARAÇLARA ŞARJ İSTASYONU KURULDU admin

Küçükçekmece Belediyesi'nin ilçede hizmete soktuğu proje ile engelliler, artık ilçenin farklı noktalarına konulan "Engelli Araç Şarj İstasyonu " sayesinde akülü araçlarını şarj ederek yollarına devam edebilecek.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran Küçükçekmece Belediyesi, bu konudaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım işleri Müdürlüğü tarafından ilki Küçükçekmece Kaymakamlığı’nın önünde kurulan ‘Akülü Araç Şarj Noktası’, ilçede yaşayan engelli vatandaşlara ve yolu Küçükçekmece’den geçen tüm İstanbullu engellilere hizmet veriyor.

“BU UYGULAMAYI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”

Engellilere yönelik hizmetlerin hız kesmeden devam ettiğine dikkat çeken Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’de yaşayan engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için her zaman daha iyisini yapmaya çalıştıklarını belirterek, “İlçemizde yaşayan veya ilçemizdeki ulaşım akslarını kullanırken, Küçükçekmece’den geçen engelli vatandaşlarımıza yönelik başlattığımız bu hizmetimizi tüm ilçemizde yaygınlaştıracağız. Şarj istasyonunda üç adet akülü sandalyeyi şarj edebilecek şarj ünitesi mevcut. Vatandaşlarımız araçlarını şarj ederken, sıkılmamaları adına istasyonda yer alan ekranlardan internete bağlanarak, müzik de dinleyebilecek” dedi.

“BİZLER İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK”

Küçükçekmece’de ikamet eden Halis Alan, “Artık Küçükçekmece civarında şarjım bitti sorununa bir son oldu bu istasyon. Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederim.  Bizim için çok büyük bir kolaylık oldu. İnternete bağlanabiliyor, istediğimiz belgeseli izleyip, müzik de dinleyebiliyoruz” dedi.

“BAŞKAN KARADENİZ’E TEŞEKKÜRLER”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür eden Küçükçekmece sakinlerinden Ekrem Tiryaki ise, “Küçükçekmece Belediyesi, engellilerin engelini kaldırmak için ellerinden geleni yapıyor. Küçükçekmece’de oturan engelli vatandaşlarımız ve ilçe sınırlarından ilçemize gelen vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık bu.  Şarj endişemiz yok artık. Araçlarımızı şarj etmek için burada 2-3 saat zaman geçirmek gerekiyor. Bizler sıkılmayalım diye, müzik dinleme, belgesel izleme fırsatı da verilmiş. Aynı zamanda telefonlarımızı da şarj edebiliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Akülü sandalye ya da scooter kullanan engelli vatandaşların araçlarını rahatça şarj edebilecekleri istasyon, aynı zamanda vatandaşlara bu noktada şarj ünitesine bağlı ekrandan sevdikleri sanatçıların şarkılarını dinleyerek veya belgesel izleyerek eğlenceli vakit geçirme imkanı da sunuyor. 

küçükçekmece engelli akülü araç şarj istasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IŞIĞIN İZİNDEN GİDEN ADAM
KERİMOĞLU: IRKÇILIK ENDİŞE VERİCİ