07 NİSAN Cuma, 2017
ALAİYE TOPRAĞI’NI 57. ALAY’A GÖTÜRECEKLER

Çatalca Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl 4.cüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çanakkale Şehitlerini Anma ve Saygı Bisiklet Turu” etkinliğinde bisikletliler, Çatalca Cumhuriyet Meydanı’ndan Çanakkale’ye uğurlandı

ALAİYE TOPRAĞI’NI 57. ALAY’A GÖTÜRECEKLER admin

Çatalca Doğa Sporları ve Bisiklet Kulübü (ÇADOSK) tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz günlerde düzenlenen Alaiye Şehitliğine yapılan bisiklet turunda alınan toprak, Çatalca Belediyesi’nin desteğiyle Çatalcalı bisikletliler tarafından Çanakkale şehitliğine götürülmek üzere yola çıktı. ÇADOSK’lu bisikletçiler Çanakkale’ye yola çıkmadan önce Çatalca Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi. Alaiye Şehitliği’nden alınan toprağı 57. Alayın şehitlerine götürecek olan grup Tekirdağ ve Keşan’da konaklayarak hafta sonu Çanakkale’ye ulaşacak.

Kara büyük destek veriyor

 Çanakkale yolculuğuna çıkmadan önce bisiklet severler kendilerine verdiği desteklerinden dolayı Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’ya teşekkür etti. ÇADOSK Başkanı Sinan Gürel yaptığı açıklamada  “Çanakkale Şehitleri Saygı ve Anma Bisiklet Turumuzun bu sene 4.cüsünü gerçekleştiriyoruz. Tur programımızın 1. etabı Çatalca-Tekirdağ, 2. etabı Tekirdağ-Keşan 3.cü etabı da Keşan-Çanakkale olacak. Çanakkale Şehitliğine ziyaretlerimizi yaparak Çatalca Alaiye Şehitliği’nden aldığımız toprağı o topraklara intikal ettireceğiz. Bu etkinliğimizde bizlere destek olan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’ya, Belediye Başkan Yardımcımız Ufuk Akın’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. ÇADOSK’un amacı Çatalca’yı diğer illerimizde tanıtmak ve ilçemizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaktır. Bundan sonraki turumuz yine belediyemizin desteği ile 3 Mayıs 2017’de Selanik’e Atatürk’ün doğduğu eve olacak. Bu yolculuğun çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

çatalca cem kara çadoks çanakkale alaiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IŞIĞIN İZİNDEN GİDEN ADAM
KERİMOĞLU: IRKÇILIK ENDİŞE VERİCİ