07 NİSAN Cuma, 2017
BÜYÜKÇEKMECE NİLGÜN BELGÜN’Ü AĞIRLADI

Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Büyükçekmece’de sahne alan Nilgün Belgün, ayakta alkışlandı. Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak ve Büyükçekmece Belediyesi Siyasi, Sosyal, Kültürel ve İdari İşlerden Sorumlu Koordinatörü Hasan Akkuş, Belgün’e plaket taktim etti

BÜYÜKÇEKMECE NİLGÜN BELGÜN’Ü AĞIRLADI admin

Büyükçekmece Belediyesi’nin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamındaki etkinliğinde sahne alan usta oyunca Nilgün Belgün’ün performansı büyük beğeni topladı.

Kültür ve sanat şehri Büyükçekmece’de Dünya Tiyatrolar Günü’nde Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi oyunu sahnelendi.

“Ayakta alkışlandı”

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonu’ndaki tiyatro oyununa Büyükçekmeceli sanatseverlerin ilgisi de yoğun oldu. Usta sanatçı Nilgün Belgün’ün büyük ilgi gören “İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi” isimli müzikli dans gösterisinde, sanatçının hayatını, anılarını ve yaşadıklarını kimi zaman hüzünlü kimi zaman kahkahalarla sergilediği oyun ayakta alkışlandı. Tiyatro oyununa Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak ve Büyükçekmece Belediyesi Siyasi, Sosyal, Kültürel ve İdari İşlerden Sorumlu Koordinatörü Hasan Akkuş’da katıldı.

Başkan Akgün’ün sevgi ve selamını iletti

Oyun sonrasında Belgün’e çiçek ve günün anısında plaket takdim eden Büyükçekmece Belediyesi Siyasi, Sosyal, Kültürel ve İdari İşlerden Sorumlu Koordinatörü Hasan Akkuş, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Kongresi’nin toplantısı için Strazburg’da bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün sevgi ve salmalarını ileterek, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı. Hasan Akkuş, şunları söyledi: “Şu anda uluslararası boyutlara ulaşmış festivalimizin bu sene 18’incisini yapacağız. Festivalimizin ilk yıllarında ilçemize konuk ettiğimiz Hollandalı dünyaca  ünlü tiyatro ekibine, ilçemizde yeterli büyüklükte sahne olmadığı gösteri yaptıramamıştık. Bunun üzerine Büyükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün, bu konudan oldukça üzüldü ve rahatsızlık duydu. Bunun ardından Büyükçekmece’ye, İstanbul’a bu Atatürk Kültür Merkezi’ni kazandırdı.”

büyükçekmece tiyatro nilgün belgün hasan akkuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IŞIĞIN İZİNDEN GİDEN ADAM
KERİMOĞLU: IRKÇILIK ENDİŞE VERİCİ