23 TEMMUZ Pazartesi, 2018
İmamoğlu: “Beylikdüzü İçin Gurur Dolu Bir Akşam”

Beylikdüzü Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri kapsamında sahneye çıkan Beylikdüzü’nde yaşayan yetenekli gençlerden oluşan Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası, müzikseverlere muhteşem bir konser verdi. Kapanışı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun şefliğinde seslendirdikleri “İzmir Marşı” ile yapan Gençlik Senfoni Orkestrası ayakta alkışlandı

İmamoğlu: “Beylikdüzü İçin Gurur Dolu Bir Akşam” admin

Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası, Sanat Yönetmenliği’ni Figen Ayhan Karakelle’nin yaptığı 4.Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri’nde ilk kez sahneye çıktı. Beylikdüzü’nde yaşayan müziğe yetenekli gençlerden oluşan Gençlik Senfoni Orkestrası,dinleyicilere, Şef Hakan Tepeli yönetiminde, Brahms’tanBach’a, Strauss’tanVivaldi’ye uzanan geniş bir yelpazede klasik müziğin en güzel örneklerini sundu. KonsereJohannesBrahms’tanHungarianDance No.5 ile başlayan Gençlik Senfoni Orkestrası konserin devamında; DmitriShostakovich’tenJazz Suite, Waltz No.2, Gabriel Fauré’denPavane, AlbinoniAdagio C Minör, JohannesBrahms’tanHungarianDance No.1, Johann Sebastian Bach’tan Air, Antonio Vivaldi’denConcerto forGuitar RV 93 ve Johann Strauss’tanRadetzkyMarch adlı klasik eserleri başarıyla yorumladı. Gurur ve mutluluk dolu anlara sahne olan konserin sonunda genç müzisyenler, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Konseri gurur, umut ve mutlulukla izlediğini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kültür İşleri Müdürlüğü’müz bünyesinde kurulan Gençlik Senfoni Orkestrası’nda eğitim alarak 4 ay gibi kısa bir sürede hazırlanıp bu gece bize muhteşem bir konser sunan tüm gençlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Benim için, aileleri için, Beylikdüzü için gurur dolu bir akşam. Sanat olmadan, müzik olmadan hayal kuramazsınız. Hayal kurmadan da mucit ve bilim insanı olamazsınız. Bir millet, bilimle sanatla besleniyorsa ortaya bu akşamki gibi inanılmaz gençler ve muhteşem eserler ortaya çıkar. Bu pırıl pırıl gençler Beylikdüzü’nün ve ülkemizin aydınlık yarınları olacaklar.” şeklinde konuştu. Başkan İmamoğlu, konserin sonunda Şef Hakan Tepeli’ye, Baş Kemancı Birsu Çelik’e ve Senfoni Orkestrası’na eğitim veren öğretmenlere çiçek takdim etti.

 

beylikdüzü belediyesi ekrem imamoğlu gençlik senfoni orkestrası ayakta alkışlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Esenyurt’tan güle oynaya vatan nöbetine
Dünyanın en iyi kültür ve sanat festivali başlıyor!