17 HAZİRAN Pazar, 2018
Kars-Ardahan-Iğdırlılar Özdemir Polat dedi

Alanlara çıktığından bu yana toplumun gönlünde taht kurmayı başaran İYİ Parti 3.Bölge Milletvekili Adayı Özdemir Polat, 3.Bölge’de faaliyet gösteren Kars-Ardahan-Iğdır dernekleri ile bir araya geldi. Derneklerden tam destek alan Polat, “İYİ Parti Türkiye’nin reçetesidir” ifadelerini kullandı

Kars-Ardahan-Iğdırlılar Özdemir Polat dedi admin

24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala İYİ Parti 3.Bölge Milletvekili Adayı Özdemir Polat, çalışmaları kapsamında İstanbul 3.Bölge’de çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor. Çalışmaları kapsamında Esenyurt Esencan Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştiren Polat, burada Esenyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği (ESİDER) Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek siyasi gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. ESİDER Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Torolsan ve bazı yöneticiler ile birlikte 24 Haziran seçimlerine dair görüş alışverişinde bulunan Polat, “Türkiye bir dönüm noktasından geçiyor. Bu keskin süreçte İYİ Parti Türkiye siyasi tarihinde önemli bir figür olarak ortaya çıkmış ve Türkiye’nin sorunlarını çözmek için ülke yönetimine talip olmuştur” dedi.

‘VAAT EDECEK PROJELERİ BİLE KALMADI’

16 yıllık Ak Parti Hükümeti’nin Türkiye’yi bataklığa sürüklediğini belirten Özdemir Polat, “16 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Bu süreçte tarım başta olmak üzere Sanayi, Tekstil ve üretime dayalı diğer iş kollarını da dışa bağımlı hale getirdiler. Bu ülkeye reva mıdır? Dört tarafı denizlerle çevrili, Allah’ın bize bahşettiği bu cennet ülkemizde bu hale gelmek hepimiz için utanç vesilesidir. Evet, yaptıkları iyi şeylerde var, yok saymıyoruz. Ama artık yeter. Yoruldular ve yordular. Yoruldukları ve yordukları her hallerinden bellidir. Ülkede toplumu ikiye bölmekten ve kutuplaşma yaratmaktan öte vaat edecek bir projeleri dahi kalmamıştır” diye konuştu.

‘DİLEĞİMİZ ÜLKE HAYRINA ÇALIŞILMASI’

Polat’ın ardından kısa bir değerlendirme yapan ESİDER Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Torolsan ise Polat’ın sözlerine hak vererek, “16 yıllık yönetim boyunca iyi şeylerin yapıldığını inkâr etmemiz mümkün değil. Sanayici ve iş adamları olarak ülke ekonomisinin daha iyi olması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü yabancı sermaye başta olmak üzere ekonominin diri olabilmesi için güçlü bir ekonomi ve güçlü bir hukuk sisteminin işler vaziyette olması gerekir. Dileğimiz 24 Haziran seçimlerinde kim kazanırsa kazansın, başta hukuk sistemimiz olmak üzere ülkemizin hayrına olan işlerin yapılmasıdır” dedi. Gerçekleşen ziyarete ayrıca İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İSİFED) Genel Başkanı Muammer Ömeroğlu’da katıldı. Ardından 3.Bölge’de faaliyet gösteren Kars-Ardahan-Iğdır derneklerini ziyaret eden Polat, hemşerilerinden tam destek aldı.

‘DESTEĞİMİZ ÖZDEMİR POLAT’A’

Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdırlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Özdemir Polat, özellikle 3.Bölge’de yaşayan hemşerilerinden destek beklediğini ifade ederek,”Türkiye bir karmaşaya doğru sürüklenmektedir. Bizler İYİ Parti olarak elimizi taşın altına koyduk ve ülkemizi bu durumdan kurtarmak için yola çıktık. Kars-Ardahan-Iğdırlı hemşehrilerimizi temsil eden tek aday olarak desteğinize ihtiyacım var” dedi. Polat’ı karşılayan Dernek Başkanı Temel Altıntaş ve yönetim kurulu üyeleri ise desteklerini esirgemeyeceklerini ifade ederek, “Bizler hemşericilik duygusu ile birbirimize bağlı insanlarız. Hangi partiden olursa olsun, bizim sesimizi duyuracak her kimse onu destekleme kararı aldık. Bu açıdan desteğimiz Özdemir Polat’a dır” sözlerini kullandılar.

‘POLAT’IN ONURUNA İFTAR’

Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’nin, onuruna verdiği iftar yemeğine de katılan Özdemir Polat, kendisine verilen teşekkür plaketini aldıktan sonra yaptığı konuşmada, hemşerileri tarafınca onuruna böylesi bir etkinliğin düzenlenmiş olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Polat, bugün siyasi bir kimlikle karşınıza çıkmış olabilirim, ama şunu çok samimi söylüyorum ki sizlerle birlikte olmaktan her zaman hoşnut oldum. Ve yine sizlerin kültürümüze ve dayanışmamıza yönelik çalışmalarınıza da imkanım ölçüsünde katkı sunmaya devam edeceğim, bu dayanışmamız ve kültürel değerlerimizin yaşatılmasına yönelik etkinliklerinizde bundan sonra da sizlerle olmaktan mutluluk duyacağım” dedi

SEÇİLEBİLİR TEK ADAY

3.Bölge’de Kars-Ardahan-Iğdır’lı hemşehrilerimizi temsil eden tek aday olduğunun altını çizen Polat, bugün sizlerin karşısına vekil adayı olarak çıktım bu anlamda tüm hemşerilerimden destek bekliyorum” dedi. Öte yandan dernek tarafından 4 Mart gecesi düzenlenen geceye sponsor olan Haydar Fidanboy, Servet Yenigün, Mehmet Emin Barbaros ve Gürsel İlgüz’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

YÖNETİME DE TEŞEKKÜR PLAKETİ

4 Mart 2018’de gerçekleştirilen gecede binlerce insanın buluşmasına, kaynaşmasına ve tanışmasına vesile olan Dernek Yönetimide teşekkür plaketiyle ödüllendirildi. Milletveki adayı Özdemir Polat’ın elinden plaketlerini alan Dernek Yönetiminin hedefi ise bir sonraki geceye daha geniş katılım sağlamak.

‘HER ZAMAN DESTEKÇİMİZ OLDU’

Derneğin Basın Danışmanı Celal Karaali’nin sunumuyla başlayan iftarlı plaket töreni Dernek Yönetim Kurulu adına dernek başkanı Hadi Akmugan’ın konuşmasıyla başladı. Katılanlara ve geçmişte sponsor olanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Akmugan,“Sayın vekil adayımız Özdemir Polat bizim her zaman yanımızda olan, her zaman destekçimiz olan bir hemşerimiz. Sadece bizim değil, kendisine ulaşan sanatçısından derneğine herkese, her zaman katkı sunan bir değerimiz. Dernek Yönetimi olarak bizler farklı siyasi görüşlere sahip olsak da, Özdemir Polat bizler için her zaman siyaset üstü bir değerdir. İnanıyorum ki vekil olduktan sonra da bizlerin yanında olmaya devam edecektir. Ve çok rahatlıkla söyleyebilirim, kendisine desteğimiz tamdır. Teşekkür eder, bir sonraki programımıza Milletvekili olarak katılmasını dilerim” dedi. Program sonunda iftar programına katılan davetliler hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bilal ÇIĞRIM-Kent YAŞAM

 

iyi parti ozdemir polat kars ardahan ığdır milletvekili adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Akgün, bayramı Büyükçekmece ailesi ile geçirdi
Büyükçekmece Ailesi geleneksel bayramlaşma töreninde buluştu