31 ARALIK Pazartesi, 2018
SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİDİR

Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu’nun istifasını değerlendiren Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Dr. Gürbüz Çapan “Suçu varsa mahkemeye gitsin, suçu yoksa haysiyetiyle oynanmasın” şeklinde konuştu

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİDİR admin

Esenyurt Belediye eski Başkanı Dr. Gürbüz Çapan,  Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasıyla ilgili olarak  “Bizim birinci ilkemiz seçimle gelen seçimle gitmelidir. Ahalinin güvenoyu verdiği bir adamı başka birinin keyfi davranışıyla istifa ettirilmesini doğru bulmuyoruz. İkinci husus ise; birinin eğer suçu varsa gidecek yer mahkemedir” şeklinde konuştu.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesini olayını Yurt Gazetesi’ne değerlendiren Çapan şunları söyledi:

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİDİR

"Seçimle gelen seçimle gitmelidir. Adamı mahkemeye göndermiyorsun haysiyeti ile oynuyorsun. İstifa ettirildi, ne yapmıştı da istifa ettirildi?" diye sordu. Çapan ironi yaparak şu açıklamayı yaptı: Bir sürü laf... Arkasına ne yazsanız uyar. Burası Sovyetler Birliği mi? Necmi'de ne var? Turp gibi çocuk... Biz bilmiyor muyuz Necmi hasta mı değil mi? Her alanda, gece gündüz aslan gibi çalışıyor çocuk. Böyle haysiyetli bir adamın haysiyeti ile oynanır mı ya? Çoluğu var çocuğu var.

İŞ HAYSİYET CELLATLIĞINA GİDİYOR 

"Bizim birinci ilkemiz seçimle gelen seçimle gitmelidir. Ahalinin güvenoyu verdiği bir adamı başka birinin keyfi davranışıyla istifa ettirilmesini doğru bulmuyoruz" diyen Çapan şöyle devam etti:

İkinci husus ise; birinin eğer suçu varsa gidecek yer mahkemedir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Adamın bir suçu, kabahati varsa çıkarılacak yer mahkemedir. Arka kapıdan eve git diye bir anlayış olabilir mi? Bunların yaptığı bir lokantada yiyip içip arka kapıdan kaçmaya benziyor. Bunun doğru bulmuyorum. Suçu varsa mahkemeye gitsin suçu yoksa da... Baştaki zatın kimsenin haysiyetiyle oynaması gerekmiyor. Belediye başkanlarının çoluğu var, çocuğu var, torunu var torbası var. Demezler mi neden istifa ettirdiler seni? Ayıp değil mi? İş haysiyet cellatlığına gidiyor. Bizim düşüncemiz tavrımız bu... Hiçbir isim için düşüncemizden, tavrımızdan geri adım atmayız.

PKK'LI İSE NEDEN ADAMI BIRAKTIN SEÇİME GİRDİ?

Kürt belediye başkanları görevden alınırken de karşı çıktığını belirten Çapan "Kime yapılırsa yapılsın doğru bulmuyorum. Diyadin'de adam yolsuzluk yapmış olsa bile ne yapmış olabilir, ne kadar çalabilir? PKK'lı ise neden adamı bıraktın seçime girdi? Devlet sensin, istihbarat senin elinde... PKK'lı birinin Diyarbakır'da, Mardin'de Belediye Başkanı olması ne demek?" sorularını yöneltti.

dr. gürbüz çapan esenyurt necmi kadıoğlu istifa haysiyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu, Topbaş'ı ziyaret etti
Avcılar’da suç oranı düştü