31 ARALIK Pazartesi, 2018
AK PARTİ VER KURTUL İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

CNN Türk eski sunucusu ve gazeteci Nevşin Mengü’ye Ver kurtul şeklinde cinsel içerikli mesaj atan AK Parti Çorum İl Başkanlığı üyesi K.K partiden istifa ettirildi. Bu tip üyelere prim vermeyeceklerini belirten AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, “Nevşin Mengü’den özür diliyoruz” dedi

AK PARTİ VER KURTUL İÇİN ÖZÜR DİLEDİ admin

Çorum’da işletmecilik yapan AKP Çorum İl Başkanlığı üyesi K.K.'nın, gazeteci Nevşin Mengü’ye sosyal medya üzerinden hakaret ve cinsel içerikli mesajlar gönderdiği gerekçesiyle il yönetimince, parti üyeliğinden istifa ettirildiği öğrenildi.

 

PARTİMİZDEN İSTİFA ETTİ

AKP Çorum İl Başkanı Karadağ, konunun kamuoyuna yansımasının ardından K.K.'nin parti binasına çağırdığını ve istifa etmesinin istendiğini söyledi. Bu talep üzerine K.K.’nin partiden istifa ettiğini anlatan Karadağ, "Bizim Çorum’da, yüz binin üzerinde üyemiz var. Bunlardan bir tanesi, sosyal medyadan hakaret etmiş. O üyemizi derhal partiye çağırttım. Kendim bile muhatap olmadan istifasını aldırıp, gönderdim. Eğer istifa etmeseydi ihraca sevk edecektim; ama gerek kalmadı. Artık üyemiz değil. Biz, bunlara prim vermeyiz. Bir kadın olarak ve bir Türk vatandaşı olarak da Nevşin Mengü’den de özür diliyoruz” diye konuştu.

 

MİLLETVEKİLİ CEYLAN DA CİNSEL İÇERİKLİ MESAJA TEPKİ GÖSTERDİ

AKP Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise K.K’nin, Nevşin Mengü'ye yönelik cinsel içerikli mesajlarına tepki gösterdi. Ceylan, “Kimsenin, kimseye hakaret etmeye hakkı yoktur. Kesinlikle böyle bir şeyi kabul etmiyoruz” dedi.

kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

ver kurtul nevşin mengü çorum ak parti mehmet karadağ cinsel içerik taciz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu, Topbaş'ı ziyaret etti
Avcılar’da suç oranı düştü