30 EKİM Pazartesi, 2017
TAZİYE EVİ HİZMETE GİRDİ

Beylikdüzü Belediyesi, bugün yeni bir hizmeti halkla buluşturdu. Yakuplu’daki Evlat Camii’ne yaklaşık bin kişiye hizmet verecek bir taziye evi yapıldı. Belediye Başkanı İmamoğlu, taziye evini Yakuplu’ya kazandırarak hayırlı bir iş dile getirirken acıları birlikte paylaşacaklarını kaydetti

TAZİYE EVİ HİZMETE GİRDİ admin

Beylikdüzü’nün ilk taziye evi Yakuplu Mahallesi’nde yapıldı. Beylikdüzü Belediyesi’nin girişimi ile yapılan Yakuplu Evlat Camii Taziye Evi’nin açılışını cami cemaati ile birlikte gerçekleştiren Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, önemli mesajlar verdi. En önemli anlardan birinin acı zamanları paylaşmak olduğunu belirten İmamoğlu, “Büyük kentlerde olan toplanabilme, bir araya gelebilme sorunlarını Beylikdüzü’nde büyük ölçüde aştık. Tam bin kişilik bir taziye evini Yakuplu’ya kazandırdık.” dedi.

“Taziye Evi İçin Çok Fazla Talep Aldık”

Bir taziye evi yapılması ile ilgili çok fazla talep aldıklarını söyleyen İmamoğlu, “Camiler insanları buluşturan ortak noktalar olduğu için taziye evini cami altına yapmak istedik. Bu fikri herkes çok beğendi. Belirlenen diğer noktalar arasında Yakuplu’da Hz. Ali Camii, Gürpınar’da Hz. Hamza Camii ve Barış Mahallesi’nde Hz. Mevlana Camii var. Bu noktalarda harekete geçmek için müftülüğün onayı gerekiyor.” diye konuştu.

“Herkesi Kucaklamalı”

Camilerin siyaset dışı yerler olduklarını belirterek bin kişi kapasitesi olan taziye evinin Beylikdüzü halkının hizmetinde kalacağını vurgulayan İmamoğlu, “Biz hayırlı bir iş yaptık, burada yapılan taziye evi halkımıza, milletimize yapılmıştır. Bu noktada birlik içerisinde acılarımızı paylaşacağız. Allah kabul etsin.” dedi.

Yaklaşık bin metrekare kapalı alandan oluşan taziye evinin içerisinde, 665 metrekare taziye kabul bölümü, yemek-mutfak alanı, çocuk emzirme-bez değiştirme odası ve tuvaletler bulunuyor. Yakuplu Evlat Camii Taziye Evi, Yakuplu Mahallesi Lalezar Sokak’ta yer alıyor.

beylikdüzü yakuplu evlat camii taziye evi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CUMHURİYET BAYRAMI’NA ÇOŞKULU KUTLAMA
ÇOCUKLAR ATATÜRK’ÜN İMZASINI ATTI