28 EKİM Cumartesi, 2017
SAVAŞTAN KAÇAN ÇOCUKLAR EĞLENCEYE DOYDU

Beylikdüzü Belediyesi ülkelerindeki iç savaştan dolayı mülteci hayatı yaşayan Suriyeli çocuklara rüya gibi bir gün yaşattı. Suriyeli mülteciler Türk akranları ile eğlenceye doydu

SAVAŞTAN KAÇAN ÇOCUKLAR EĞLENCEYE DOYDU admin

Mültecilerin sosyal ve ekonomik hayatta var olabilmeleri için projeler geliştiren Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, belediyecilik hizmetlerinden eşit şekilde faydalanabilmeleri adına uluslararası kurumlarla işbirliği de yapıyor. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG) ile birlikte hazırladığı “Mültecilerin Yerelde Sosyal ve Kültürel Entegrasyonu” Projesi dahilinde ilçede yaşayan Suriyeli ve Türk çocuklar için bir gezi programı düzenleyen Müdürlük, onların keyifli bir gün yaşamasına olanak tanıdı. Birlikte vakit geçiren Türk ve Suriyeli çocuklar birbirleri ile arkadaşlık kurdu, paylaşımı yaşadı.

 

10-14 yaş arası 50 Türk 50 Suriyeli çocuk; kamp, binicilik, okçuluk, tırmanış aktivitelerini gerçekleştirdikleri Başakşehir Belediyesi kamp alanı ile eğlence temalı park olan Vialand’a götürüldü. Gün boyunca heyecanları gözlerinden okunan çocuklar, devam edecek etkinlikler için sabırsızlandıklarını dile getirdi. Bisiklet turu, hayvanat bahçesi gezisi ve anıtkabir ziyareti ile tamamlanacak olan süreçte Türk ve Suriyeli çocukların beraber zaman geçirmeleri ve birbirlerine uyum sürecini yakalamaları amaçlanıyor.

beylikdüzü savaş suriye mülteci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARA YİNE ÇATALCA’YI ANLATTI
TRABZONLULAR FETHİ KUTLADI