09 EYLÜL Pazar, 2018
30 Ağustos Zaferi, telsizlerle tüm dünyaya anlatıldı

Büyükçekmece Belediyesi ve Tüm Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD), 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıldönümünde çok farklı bir etkinliğe imza attı

30 Ağustos Zaferi, telsizlerle tüm dünyaya anlatıldı admin

Büyükçekmece Belediyesi ve TAMAD işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte, telsiz iletişimi aracılığıyla tüm dünya ülkeleri ile çevrime girilerek 30 Ağustos Zafer Bayramı ve zafere giden tarihi süreç anlatıldı.

Dünyanın ilgisini çekti

TAMAD Başkanı Fatih İncimek ve dernek üyesi 10 telsiz kullanıcısının, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve Arapça gibi dillerde, dünyanın farklı bölgelerinde telsiz kullanıcılarına anlattıkları 30 Ağustos Zaferi gün boyu sürdü. Büyükçekmece Kültürpark’tan gerçekleştirilen telsiz yayına dünyanın pek çok ülkesinden telsiz kullanıcıları ilgi gösterdi.

“30 Ağustos sıradan bir zafer değildir”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 30 Ağustos’un, Türk tarihinin şanlı ve gurur dolu dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek; “30 Ağustos, Türk milletinin kurtuluş ve özgürlük inancının, azminin zaferidir. Türk milletinin, ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı zaferlerin bağımsızlıkla taçlandırıldığı gündür. Bu zaferin TAMAD aracılığıyla dünyanın farklı ülkelerinde insanlara anlatması çok önemli bir olaydır. Çünkü 30 Ağustos Zaferi sıradan bir zafer değildir" dedi.
            

 

büyükçekmece belediyesi hasan akgün 30 ağustos zaferi telsizlerle tüm dünyaya anlatıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alatepe’den CHP’li grup üyelerine teşekkür
HALUK LEVENT BEYLİKDÜZÜ’NDE