09 EYLÜL Pazar, 2018
Etkinlik Kapsamında Doğada Temizlendi!

Çatalca Belediyesi ve Çatalca Kültür ve Turizm Derneği iş birliği ile 19. Erguvan Festivali kapsamında düzenlenen kültür, tarih ve doğa yürüyüşü yoğun katılımla gerçekleşti

Etkinlik Kapsamında Doğada Temizlendi! admin

Çatalca'nın eşsiz doğasında çıkılan yürüyüşte katılımcılar, tarihe adım adım yolculuk yaptı. 19. Erguvan Festivali kapsamında kültür, tarih ve doğayla iç içe çıkılan yürüyüşte katılımcılar rehber eşliğinde Çatalca'nın tarihine yolculuk yaptılar.

Çatalca Belediyesi ve Çatalca Kültür ve Turizm Derneği'nin organizasyonuyla gerçekleşen yürüyüşte Başkan Yardımcısı Erhan Güzel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ramazan Ilgın ve katılımcılar, Çatalca'nın değerleriyle bir araya geldi. Tarihi dokusu ve doğasıyla gelen herkesi kendine hayran bırakan ilçede geleneksel hale gelen doğa yürüyüşü birbirinden güzel anların ölümsüzleştirilmesiyle devam etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan yürüyüş; Karacaköy Mahallesi, Evcik Plajı, Georgios Kilisesi - Anastasius Surları gibi eşsiz güzellikteki yerleri de gezerek tamamlandı.

Yürüyüşe katılan gönüllüler ormanlık alandaki çöpleri de toplayarak, doğaya verilen zararı bir nebzede olsa önlemek istediler. Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Rasim Yücel yürüyüş esnasında yaptığı konuşmada; doğayı korumanın bizlerin elinde olduğunun altını çizerken, katılım sağlayarak çöp toplayan katılımcılara teşekkür etti.

Tarihe yolculuğun son bölümünde ise katılımcılar, birbirinden güzel lezzetlerle buluştu.

 

 

çatalca belediyesi cem kara eşsiz doğada yürüyüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alatepe’den CHP’li grup üyelerine teşekkür
HALUK LEVENT BEYLİKDÜZÜ’NDE