16 AĞUSTOS Cuma, 2019
BURUNDAN NEFES ALIN

Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Hayal Et ve Nefesinle Şansını Yarat” seminerinde burundan alınıp ağızdan verilen nefesin yanlış, burundan alınıp verilen diyafram nefesinin doğru olduğu vurgulandı

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi

BURUNDAN NEFES ALIN admin

                                                                                                                              

Bakırköy Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminere konuşmacı olarak Yazar, Biyolog, İletişim ve NLP Uzmanı, Nefes Koçu Gülcan Nakipoğlu katıldı.

Konuşmasına gençlik aşkım dediği Tarık Akan’ın adının verildiği salonda duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Gülcan Nakipoğlu ilk olarak doğru nefes almanın kişiye mutluluk verdiğini belirtti.

Nakipoğlu “Doğru nefes aldığınız takdirde beynimiz çeşitli hormonlar salgılar. Bunlardan biride mutluluk hormonudur. Her gün doğru nefes almayı tekrar ederseniz bir süre sonra bu duruma alışıp istemeden de olsa bu şekilde nefes almaya başlayacaksınız. Böylelikle daha mutlu bir yaşam süreceksiniz” dedi.

Nakipoğlu, nefesin burundan alınıp ağızla verilmesinin yanlış olduğunu doğrusunun nefesin burundan alınıp tekrar burundan verilmesi olduğunu belirtti. Her canlının kendine ait bir nefes alıp verme düzeni olduğunu vurgulayan Nakipoğlu, canlılar içinde insanın ise kişiye özel bir nefes şekli olduğunu bunun parmak izi gibi farklılık gösterdiğini belirtti.

Başarılı, sağlıklı yaşam için öncelikle mutlu olmamız; pozitif düşünce ile olumlu ve iyilikle dolu hayallerimizi hiç bırakmamız gerektiğini ifade eden Nakipoğlu: “Huzur, mutluluk ve sağlık doğru nefes almakla doğru orantılı. Doğru nefes burundan alınıp burunla verilen diyafram nefesidir. Nefes alırken karnımızı mümkün olduğunca havayla doldurmamız önemli. Bir dakika içinde maksimum 8 kez nefes alıp verilebilir. Bunun sonucunda kişi kendini iyi hissetmiş olur” ifadelerini kullandı.

Son olarak katılımcıların sorularını yanıtlayan Gülcan Nakipoğlu, kişilerin nefes almayı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdikleri takdirde mutlu olacaklarını belirterek, en büyük tavsiyesinin gülmek olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

bakırköy tarık akan gülcan nakipoğlu nefes diyafram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKÇANSA ihracatını yüzde 191 oranında artırdı
Hançerli'den Kaz Dağları'ndaki katliama tepki

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi