16 ŞUBAT Cumartesi, 2019
Uysal gençlere pozitif ayrımcılık sözü verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Başkan Uysal, Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesi ve Atatürk Mahallesi sakinleri ile “Söz Sizde” etkinliğinde buluşarak dertlerini, sıkıntılarını dinledi. Başkan Uysal ardından Ulus Mahallesi’nin gençleriyle buluştu. Başkan Uysal, spor ve eğitimde gençlere pozitif ayrımcılık yapma sözü verdi

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi

Uysal gençlere pozitif ayrımcılık sözü verdi admin

Büyükçekmece’nin 24 mahallesinde 36 seçim irtibat bürosu açan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, açtığı bu seçim bürolarında “Söz Sizde” programlarıyla mahallelilerin sorunlarını dinliyor. Atatürk Mahallesi’nde katıldığı programda mahallenin problemlerini dinleyen Başkan Uysal, “İnşallah 31 Mart gecesinden sonra Büyükçekmece’de AK Parti Hizmet Belediyeciliğiyle tanışacak” dedi.

Bir mahallelinin el emeği ürünlerini sattığı pazarda belediye yetkilileri tarafında sürekli rahatsız edildiğini ve kendisi gibi 50-60 kadının da bu durumdan muzdarip olduğunu anlatması üzerine Uysal, “Diğer arkadaşlarınıza da şunun sözünü rahatlıkla verebilirsiniz. Biz geldiğimizde bu sorunları yapacağımız kapalı pazarlar ile aşacağız ve bu sorunu tekrar yaşamayacaksınız” dedi.

 

Belediye çözüm üretmeli

Başkan Uysal Büyükçekmece’nin 4-5 bölgesine kapalı pazarlar kuracaklarının müjdesini vererek şöyle devam etti: “Bu pazarlara mahallelerimizden servis koyacağız. Hem pazarcı esnafımız rahat edecek hem de alışverişe gelen vatandaşımız rahat edecek. Bunu yapmak zor bir iş değil. Biz bunu yaptığımızda el emeği ürünler satanlar ve özellikle Büyükçekmece’de kendi ürettiklerini satanlar burada kendilerini çok rahat geçindirebilir. Zaten çıkan yeni bir kanunumuza göre ev kadınlarımız kendi ürettiklerinin satışını yaptıklarında devletimiz bundan vergi almayacak. Hükümetimiz, vatandaşlarımız kimseye muhtaç kalmasın kendi emeğini üretip satsın diyor. Hükümetimiz teşvik ediyor. Ama belediyeler de buna imkân sunup, ‘Bu işi yapabilirsiniz’ demediğinde de sorun çıkıyor, iş kilitleniyor.”

 

Dünyanın en lüks pazarlarını yaptık

Başakşehir Belediye Başkanlığı döneminde dünyanın en lüks pazarlarını yaparak İstanbulluların hizmetine sunduklarını hatırlatan Uysal, “Şunu rahatlıkla iddia edebilirim ki dünyanın en lüks en güzel pazarını önce Başakşehir’de 2009 yılında yaptık. Asansörü, yürüyen merdiveni, kapalı otoparkı, ısıtma ve soğutması var. Sonrasında da Bahçeşehir’de yaptık. İlk yaptığımız lüks diyorduk ama ondan da daha lüksünü yaptık. Bunu anlatmamın sebebi, o projeyi çizen arkadaşlara dedim ki, ‘Dünyayı dolaşın, dünyadakinin en iyisini yapalım’ dedim. Öyle ki Bahçeşehir’deki pazarımıza diğer ilçelerden servis istiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

 

Marifet Pazar kurdurmak değil ihtiyacı en güzel şekilde çözmek

Büyükçekmece’de kuracakları kapalı pazarlarla ilgili de bilgi veren Uysal şöyle devam etti: “Büyükçekmece’de Fatih, Dizdariye, 19 Mayıs Mahallesinde güzel bir yer tespit edip bu pazarımızı kurup servisleri dolaştırmaya başladığımız zaman neden sokağa pazar kuralım? O pazar kurulan sokakta kalp krizi geçiren olsa, sokakta bir yangın çıksa ulaşım nasıl sağlanacak? Bunların hiç biri olmasa bile pazarcı esnafımız sabah erken saatlerde çadırını kurarken çıkardığı sesten vatandaşlarımız rahatsız oluyor. Marifet pazar kurdurtmamak değil, pazar ihtiyacını en güzel şekilde çözmek. İnşallah Büyükçekmece’nin 4-5 bölgesine kapalı Pazar kurduğumuz zaman servislerle birlikte vatandaşlarımız her mahalleden sorunsuz bir şekilde bu pazarlara gelip gidebilecekler. Diğer pazarcı arkadaşlarınıza da şunu söyleyebilirsiniz; yaptığımız yerleri gidip görebilirler, vaatlerimizi değil. Yaptığımız şeyleri gösterelim, sadece projelerimizi değil.”

 

Gençlerden Başkan Uysal’a yoğun tezahürat

Başkan Uysal Ulus Mahallesi’ndeki programının ardından havai fişek ve meşalelerle gençler tarafından karşılandığı Atatürk Mahallesi’ne geçti. Yoğun tezahüratlarla seçim irtibat bürosuna giren Başkan Uysal, “Buradaki heyecanı gördükten sonra 31 Mart’ta seçimi kazanırsak sebebi sizsiniz” dedi.

Bu seçimlerde ilk defa oy kullanacak gençlerle bire bir görüşmenin önemine dikkat çeken Uysal, “AK Parti olarak gençlerle irtibatımızı çok sıkı tutmamız gerekiyor. Gençler AK Parti dönemi öncesini bilmedikleri için AK Parti’nin yaptığı hizmetlerle ilgili doğal olarak değerlendirme yapamıyorlar. Ama Tepecikli gençler gidecek spor salonu, yüzme havuzu, halı saha bulamıyorsa hadi gidip Mevlüt Uysal’a destek verelim, AK Parti’de destek verelim bunları yaptıralım diyeceksiniz” diye konuştu.

 

Gençlere pozitif ayrımcılık

Başkan Uysal spor ve eğitimde gençlere pozitif ayrımcılık yapma konusunda söz verdiklerinin altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Sizler Büyükçekmece’nin bazı mahallelerinde oturan gençlerine göre şanslısınız. CHP zihniyetini daha iyi anlatabilirsiniz. Çünkü burası hala çamur ve çöp içinde. Sizin işiniz daha kolay. Anlattığınız zaman karşı tarafına kabul etmesi daha kolay. İnşallah 31 Mart akşamı burada daha heyecanlı bir akşam yaşayacağız. Hazırlıkları yapmaya şimdiden başlayın.”

ibb belediye başkanı mevlut uysal ak parti büyükçekmece adayı 31 mart yerel seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toprak: Kadının demokratik mücadelesini DSP’de devam ettireceğim
Başkan Akgün: Siz bize oksijen, rehber oldunuz

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi