02 AĞUSTOS Perşembe, 2018
Başkan Kara işsizlerin umudu oldu

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara göreve geldiği ilk günden itibaren Türkiye’nin önlenemeyen işsizlik sorunu ile mücadeleye baş koydu. İlçedeki 4215 vatandaşımıza iş imkânı sağladı

Başkan Kara işsizlerin umudu oldu admin
 

Türkiye'nin en büyük sorunlarından olan işsizliğe göreve geldiği ilk günden bu yana çözüm olan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Belediye bünyesinde kurduğu, “Halkla İlişkiler” birimi ile şimdiye kadar 4215 işsiz vatandaşımızı işe yerleştirdi.

İşsiz vatandaşlarımızın değişmez adresi olduk

2015 yılında Çatalca Belediyesi’nde faaliyet gösteren İŞKUR Hizmet Noktası'nın kapatılmasının ardından belediyenin görev ve yükümlülükleri arasında yer almamasına rağmen Başkan Cem Kara’nın konuya verdiği önem doğrultusunda, Halkla İlişkiler birimi bu göreve devam ederek, işsiz vatandaşların değişmez adresi oldu.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, bütün gayretlerinin aşsıza aş, işsize iş vermek olduğunu belirterek, yaptığı açıklamada, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin, ailelerini geçindirmek için uğraşan vefakâr babalarımızın, tarihimiz boyunca evini idare etmek için her türlü fedakârlığı gösteren analarımızın yüzü gülsün, geleceği umutlu olsun istiyoruz” dedi.

4215 vatandaşımız işe kavuştu

İşsiz vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla belediyenin kapılarını sonuna kadar açtıklarını ifade eden Başkan Cem Kara, “Belediyemizin kendi imkânları çerçevesinde iş birlikçilerimiz ve başvuruda bulunan vatandaşlarımız arasında köprü oluyoruz. 4215 vatandaşımıza istihdam sağladık, ekmek kapısı bulduk. İşe girmesinde vesile olduğumuz her bir vatandaşımızın evlerine götüreceği rızıklarında bizim de azda olsa katkımız varsa bunun bizlere verdiği mutluluğu hiç bir şeye değişmeyiz” dedi.

İş arayanlar çaresiz değil

Çatalca Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamada, 2010-2018 yılları arasında işe yerleştirilen 4215 vatandaşımızın 2609’unun ilköğretim, 1008’inin lise, 598’inin ise üniversite mezunu olduğu belirtilirken iş arayan vatandaşlarımızın birime müracaat edebilecekleri kaydedildi.

 

çatalca belediyesi cem kara işsizlerin umudu oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Alatepe’den vatandaşın çay davetine icabet
A Milli takımımız Kanada’da Dünya 3.sü oldu