03 AĞUSTOS Cuma, 2018
Alatepe gazetecilerle bir araya geldi

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın mensupları ile bir araya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt’un sorunlarını ve çözüm aşamalarını da basın mensupları ile paylaştı

Alatepe gazetecilerle bir araya geldi admin

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ilçede görev yapan yerel gazetecileri ağırladı.

Başkan Alatepe, gazetecilerin basın bayramını kutlarken görevlerinde başarılar diledi.

Belediye Başkanı Alatepe tarafından verilen yemekli davete ilçede görev yapan yerel gazetelerin ve televizyonların temsilcileri katıldı. Başkan Alatepe, yapılan proje ve hizmetler hakkında bilgi verirken gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

 

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, gazetecilerin yaptığı görevin zor olduğunu belirterek, ”Sizleri önemsiyorum. Sizler bizim haber kaynağımızsınız. Hepinizin Gazeteciler Günü kutlu olsun. Basın özgür ama dikkatli olmalı. Yapılan bir yanlış haberin geri dönüşü olmaz. Biz basına destek oluyoruz ve onlarla iyi ilişkiler içindeyiz. Bizim ilçemizin de içinde olduğu 3. Bölge’de ciddi olarak etkinliğiniz var” diye konuştu.

 

Başkan Alatepe, Esenyurt’un iki deniz, iki göl ve iki otoban arasında sanayinin yoğun bulunduğu bir ilçe olduğunu vurgulayarak yapılan projeler hakkında da bilgi verdi. Başkan Ali Murat Alatepe, ilçede okul konusunun öncelikli olduğunun altını çizerek "20’ye yakın okul projemiz var. Bunların 3 tanesinin temeli atıldı. Önümüzdeki iki ay içinde de 9 civarında temel atacağız. Bu okullar en kısa sürede hizmete girerek ilçedeki okul sayısı arttırılmış olacak. Ayrıca Esenyurt’un biraz kenarında geniş bir arsada ilçede bulunan 8 liseyi bir araya getirerek bir kompleks oluşturacağız. Dersliklerin yanı sıra spor kompleksleri, yüzme havuzu, kütüphanesi ile tam bir üniversite kampusu gibi olacak. Bu okulların yerini de ilk ve ortaokullar alacak” dedi. Başkan Alatepe, Suriyeliler konusunda yapılan uygulamalar hakkında da bilgi verirken, “3 bine yakın Suriyeli bizim vasıtamızla memleketlerine döndü. Biz bu konuda öncü olarak isteyenlere her türlü desteği veriyoruz. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü'nün belirlediği yüzde 75 Türkçe oranında olmak üzere tabelaları düzenliyoruz. Burada hiçbir dil ayrımı yapmadan kanunu uyguluyoruz. Ayrıca yaptığımız hijyen denetimiyle de kurallara uymayanların işyerlerini mühürledik, kimi işyerlerine de süre verdik. Halkın sağlığı bizim için önemlidir“ diye konuştu.

 

Belediye Başkanı Alatepe, ilçede uygulanan tek yön uygulamalarına da değinirken bu projeyle hem trafiğin rahatladığını hem de otopark sıkıntısının hafiflediğini bildirdi. Başkan Alatepe, ilçede ayrıca seyyar satıcıların tamamen kaldırıldığını, seyyar satıcı esnaflarına da kapalı pazarda yer tahsis edildiği açıkladı. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırırken toplantı sonrasında da birlikte resim çektirdiler. 

 

esenyurt ali murat alatepe 24 temmuz basın bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Esenyurt’a 6 yeni okul
Başkan Akgün’e teşekkür