18 OCAK Perşembe, 2018
YUNANİSTAN ESKİ BAŞBAKANI PAPANDREU, İMAMOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen "2. Vefa Ödülleri" törenine katılmak için Beylikdüzü’ne gelen Yunanistan eski Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu ve beraberindeki heyeti ağırladı

YUNANİSTAN ESKİ BAŞBAKANI PAPANDREU, İMAMOĞLU’NU ZİYARET ETTİ admin

Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu ve ekibini; Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı ve CHP eski Milletvekili Umut Oran, Beylikdüzü CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer ve belediye meclis üyeleri karşıladı. Ziyarette, Başkan İmamoğlu ile görüşen Papandreu, kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı Başkan İmamoğlu’na teşekkür etti. Kendisini Beylikdüzü’nde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren İmamoğlu da Papandreu’ya, Beylikdüzü ilçesi ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Plaket ve Hediye Takdim Edildi

 

Ziyaretin sonunda, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ziyaretin anısına, Başkan Papandreu’ya plaket takdiminde bulundu ve özel olarak hazırlanmış Atatürk takvimi hediye etti. Konuklar, Beylikdüzü Başkanlık makamındaki hatıra fotoğrafı çekiminin ardından, İmamoğlu ile Yaşam Vadisi’nde ve Yaşam Sanat Atölyeleri’nde incelemelerde bulundu. Papandreu ve ekibi, Yaşam Vadisi’nde yapılan inceleme gezisi sonrasında, Seferihisar Belediye Başkanı ve Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği (SODEM) Başkanı Tunç Soyer, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Aygün, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran ve SODEM Genel Sekreteri Onur Eryüce’nin de bulunduğu bir toplantıya katıldı.

 

 "21. Yüzyıl Belediyeciliği İçin Çalışıyoruz"

 

Toplantıda yaptığı konuşmada, evrensel sosyal demokrat ilkelerin en iyi şekilde uygulandığı bir belediyecilik anlayışını, Beylikdüzü’nde var etmek istediklerini söyleyen İmamoğlu, “Toplumun %90’ının şehirlerde yaşadığı günümüz Türkiye’sinde, karşılaşılan problemin aşılması için yeni kavramlara ve yeni tanımlara ihtiyaç olduğunu düşünenlerdenim. O yüzden ben şöyle bir tanım getiriyorum. 21.Yüzyıl belediyeciliği ya da yeni nesil yönetim tarzıyla yerel yönetim… 21. Yüzyıl belediyeciliğinde, iki duyguyu çok önemsiyoruz. Bunlardan birisi yönetimde özen, diğeri de saygı. Beylikdüzü’nün bu kavramlarla hareket eden ve hizmet eden bir kentleşmeyi gerçekleştirmesi için hep birlikte çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

"Demokrasinin DNA’sı Şehirlerdir"

 

Otoriter yaklaşımların arttığı bir ortamda, yerel yönetimlerin önemine değinen Papandreu ise, “Demokrasinin DNA’sı şehirlerdir. Dolayısıyla çevre, iklim, eğitim, kültür, göç, şehir yaşantısı gibi problemlerimizin çözümünde, belediyeler ve yerel yönetimler ciddi rol oynamaktadır. Milliyetçilik ve korkuya geri dönmektense bizim yapmamız gereken şey, yerelde, güçlerimizi arttırmaktır. Gelişen teknoloji sayesinde, halk da sosyal medya üzerinden ve farklı kanallardan demokratik yollarla bu sürece katkı sağlayabilir.” diye konuştu. Papandreu, sosyal demokrasinin önemine dikkat çektiği konuşmasında ayrıca, “Küresel sorunların çözümü, birlikten ve dayanışmadan geçmektedir. Sınırlarımız içerisinde ve sınırlarımızın ötesinde, dayanışma ile birlik ile anlayış ile diyalog çerçevesinde, problemlerimizi çözmeliyiz.” açıklamasında bulundu.

 

beylikdüzü belediyesi ekrem imamoğlu ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN AKGÜN: TAKIMIMIZI CANI YÜREKTEN KUTLUYORUM
BAŞKAN HASAN AKGÜN: HER AN OLACAKMIŞ GİBİ DEPREME HAZIRIZ