18 OCAK Perşembe, 2018
BİZİMKENTLİLERE AFET SEMİNERİ

Bizimkent Sitesi sakinleri, yangın ve depremde nasıl hareket etmeleri gerektiğini eğlenceli bir seminerle öğrendi. Katılımcıları, yangın ve deprem konusunda bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, İstanbul Teknik Üniversitesi Afet Yönetim Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, site sakinlerine, afet anında kendilerini nasıl koruyabileceklerine yönelik bilgiler verdi

BİZİMKENTLİLERE AFET SEMİNERİ admin

Afet bilincini ve farkındalığını, ilçede yaşayan her yaştan bireye benimsetmek misyonu ile hareket eden Beylikdüzü Belediyesi’nin Marmara Belediyeler Birliği’nin işbirliği ile gerçekleştirdiği “Afetlere Yönelik Bilinçlendirme Eğitimleri” sürüyor.Proje kapsamında, Bizimkent Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen seminerde, deprem ve sel gibi doğa olayları ile yangın ve benzeri insan kaynaklı risk durumlarında, özellikle çocukların nasıl davranması gerektiğine yönelik bilgiler paylaşıldı.

Katılımcılara; deprem öncesinde evde alınması gereken önlemler, “Çök, Kapan, Kurtul” yöntemi, acil durum çantasının hazırlanması, yangın anında nasıl davranılmalı gibi konularda önemli bilgilerin aktarıldığı etkinlikte Kadıoğlu;çocukları, ateş ve çakmakla oynamamaları ve prizlere dokunmamaları gerektiği konusunda da uyardı.

Son derece neşeli geçen etkinlikte, anlatılanları aileleriyle birlikte heyecan ve ilgiyle takip eden Bizimkentli çocuklar hem afetler hakkında bilgi sahibi oldular hem de keyifli vakit geçirdiler. Seminere; Beylikdüzü Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP Meclis Üyesi Haluk Karataş, Teknik Başkan Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu ile Bizimkent Sitesi sakinleri katıldı.

beylikdüzü belediyesi ekrem imamoğlu afet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ VASİP ŞAHİN: AKALAN İLK VE ORTAOKULU'NU GEZDİ
BÜYÜKÇEKMECE'DE KIŞ MEVSİMİNDE DE RENGARENK