18 OCAK Perşembe, 2018
8’DEN 80’E TUVALE YANSIYAN DÜŞLER

Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi, ‘Tuvale Yansıyan Düşler’ adlı resim sergisine ev sahipliği yaptı. Sergi, 8’den 80’e her yaş grubunun eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor

8’DEN 80’E TUVALE YANSIYAN DÜŞLER admin

Avrupa Konutları Hobi Evi Leyla Kıratlı Resim Atölyesi’nde eğitim alan kursiyerler, 3 yıllık çalışmalarının ürünleri olan eserleri sergide bir araya getirdi.

 

12 sanatçının resim çalışmalarının bulunduğu sergide 9 kursiyerin daha önce eline fırça bile almadığına dikkat çeken eğitmen Leyla Kıratlı, “Sanatseverlerimizi sergimize bekliyoruz. Yeteneğim yok demesinler. Eğitimle her şey öğrenilir. 8 yaşında eline hiç fırça almamış çocukla, 80 yaşında eline hiç fırça almamış bir kadının aldıkları eğitimle yarattığı harikalara tanık olmanızı istiyoruz” diye konuştu.

 

“TÜRK GENÇLERİ BENİ ÖRNEK ALMALI”

 

Sergide yağlıboya eserleri bulunan 80 yaşındaki Rahiye Karaman,  ilk kez 3 yıl önce fırçayı eline aldığını ifade ederek, “Kendime 77 yaşımdan sonra vakit ayırabildim. 78 yaşında başladım. Bu yıl 80 yaşıma giriyorum. Türk gençleri benden utansınlar. Resim yeteneğim yok diye bir şey olmaz. Sanat çalıştıkça terakki eder. İçinizde de varsa hiçbir zaman geç olmadığını düşünüyorum. İçimdeki renkleri 78 yaşımdan sonra ortaya çıkardım” diye konuştu.

Sergi 12 Şubat’a dek AKSM’de ziyaretçilerini ağırlayacak. 

 

küçükçekmece belediyesi resim sergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ VASİP ŞAHİN: AKALAN İLK VE ORTAOKULU'NU GEZDİ
BÜYÜKÇEKMECE'DE KIŞ MEVSİMİNDE DE RENGARENK