25 ŞUBAT Pazar, 2018
İMAMOĞLU İLK KONUŞMASINI YAPTI

Yarın yapılacak İBB Başkanlık seçiminde CHP’nin Adayı olarak gösterilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ilk açıklamasını yaptı. İmamoğlu,ilk açıklamasında şeffaf ve halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaad etti

İMAMOĞLU İLK KONUŞMASINI YAPTI admin
CHP'nin İBB Başkan adayı olarak gösterilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yarın gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP'nin adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu  oldu. Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'la birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıya;  Milletvekili Gürsel Tekin,  Kadir Gökmen Öğüt, Dursun Çiçek, Barış Yarkadaş,  Belediye Başkanları; Hasan Akgün, Hayri İnönü, Özcan Işıklar, Handan Toprak, Ali Kılıç, Bülent Kerimoğlu, Şükrü Genç, Parti Meclis Üyesi Canan Kaftancıoğlu,  CHP İBB Grup Başkanı Ertuğrul Gülsever İstanbul Büşükşehir eski Belediye Başkanı Nurettin Sözen,  Eski Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP İlçe başkanları, CHP İBB Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Şeffaf ve halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaadettiğini söyleyen İmamoğlu," Çoğunluğun yönetme, azınlığın varolma hakkına saygı duyan bir demokrasi ve yönetim anlayışı vaat ediyorum. Sosyal belediyecilik vaat ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, emanet ettiği Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkan bir anlayış vaad ediyorum. Çevrenin kalkınmaya, demokrasi ve özgürlüklerin güvenliğe kurban edilmediği, ama tüm bu kavramları dikkate alan bir yönetim anlayışı vaad ediyorum"diye konuştu.

"BÜYÜM AİLEM"

"Büyük ailem" diyerek kendisine destek veren ve basın toplantısına katılanlara teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Beni bu onurlu göreve layık gören CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, İl yönetimine, İstanbul milletvekillerimize, CHP'nin meclis üyelerine, İstanbul'un 14 çok değerli belediye başkanı yol arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi. 

ÖZENLİ YÖNETİM

İstanbul'a çok basit bir vaadi olduğunu söyleyen İmamoğlu, " Özenli bir yönetim vaat ediyorum. İstanbul için yapılacak her işi özenli yapmanın, atılacak her adımı özenle atmanın sözünü veriyorum. Devasa bir kenti yönetmek, çok özenli olmayı gerektirir. İnsanlara değer veren, özen gösteren, önce insan diyen, ayırımcılık yapmaksızın aynı şekilde özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum" diye konuştu. 

HOŞGÖRÜLÜ YÖNETİM VAAT EDİYORUM

İstanbul'un beş bin yıllık tarihine, maneviyatına özen gösteren bir yönetim vaat ettiğini belirten İmamoğlu, " Yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. İstanbul'un toplumsal ve kültürel çeşitliliğine özen gösteren, herkese hoşgörüyle bakan bir yönetim vaat ediyorum" dedi.

 

istanbul ibb başkan chp ekrem imamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PROJELER MUHTARLARA ANLATILDI
KÜLTÜR VE SANAT KENTİ BÜYÜKÇEKMECE