10 MART Pazar, 2019
KARA AFRİKA İÇİN İLK ADIM ATILDI

Gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz’un Büyükçekmece Belediyesi’ne bağışladığı Afrika’nın değişik bölgelerini gezerek topladığı mask, takı ve çeşitli materyallerden oluşan koleksiyonu için ilk adım atıldı. Büyükçekmece Belediyesi, koleksiyon için Kara Afrika Müzesi’nin temelini Çakmaklı’da inşa edilen Midwood’un yanında atıldı

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi

KARA AFRİKA İÇİN İLK ADIM ATILDI
KARA AFRİKA İÇİN İLK ADIM ATILDI admin

Gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz’un 50 yıl süresince Afrika’nın çeşitli bölgelerinden topladığı 450 parça mask ve materyallerden oluşan koleksiyonu, Büyükçekmece Belediyesi’nce yaptırılan Kara Afrika Müzesi’nde sergilenecek.

Kara Afrika Müzesi temel atma töreninde konuşan Hıfzı Topuz, “Hayatımın en mutlu ve anlamlı gününü yaşıyorum” diye konuştu.

Büyükçekmece Belediyesi’ne bağışladı

Gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz, 50 yılı aşkın süre boyunca Afrika’nın değişik bölgelerini gezerek topladığı mask, takı ve çeşitli materyallerden oluşan koleksiyonunu geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece Belediyesi’ne bağışlamıştı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, birbirinden ilginç Afrika’ya has materyallerden oluşan koleksiyonun en iyi şekilde muhafaza edilmesi ve sergilenebilmesi için Kara Afrika Müzesi’nin Büyükçekmece’de kurulacağını açıklamıştı.

“İlklere imza atan bir belediyeyiz”

Müzenin temel atma törenine Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Gazeteci-Yazar Hıfzı Topuz, belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı. Dünyanın üçüncü büyük film platosu olan ve yapımı devam eden Midwood’un yanına yapılacak olan Kara Afrika Müzesi’nin temel arma töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Bugün Büyükçekmece’de bir ilke daha imza attık. Büyük gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz beyin, Büyükçekmece’ye hediye ettiği Afrika’dan toplanan 450’den fazla mask ve Afrika’yı simgeleyecek materyallerden oluşan koleksiyonu içinde barındıracak Kara Afrika Müzesi’nin temelini attık. Türkiye’de olmayanı yine Türkiye’de olmayan Midwood Film Platosu’nun bitişiğinde başlatmaktan son derece mutluluk duyuyorum. Biz Türkiye’de ilklere imza atmaya alışkın bir belediye ekibiyiz. Örnek TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, televizyon kulesi, dünyanın 3. Büyük film platosu olan Midwood, Kara Afrika Müzesi ve tüm dünyanın mimarisine hayran kaldığı Sancaktar Yeraltı Camisi. Bu örnekler bizim ilkler kitabına giren bazı projelerimizdir. Şimdi bu zincire yeni bir halka daha ilave edildi. Kültür, sanat ve medeniyetlerin buluşması anlamında hem Büyükçekmece’ye, hem de ülkemize önemli katkı sağlayacak bir müzedir. Aynı zamanda da Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne her yıl katılan 70’e yakın ülkenin de uğrak yeri olacaktır bu müze. Kültür ve sanat projelerimize yeni bir eser daha kazandırıyoruz, hayırlı olsun” diye konuştu.

 

“Hayatımın en mutlu günü”

Gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz hayatının en mutlu gününü yaşadığını belirterek duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan bey ilgi gösterdi. Eğer Hasan bey olmasaydı, Büyükçekmece Belediyesi’nin yöneticileri olmasaydı bu iş gerçekleşemezdi. Bu müze projesi onun sayesinde oldu. Ben sadece tohumunu attım. Burası gelişecek ve bir kültür yuvası olacak. Burada toplantılar yapılacak, konserler verilecek, sempozyumlar düzenlenecek. Örnek bir müze olacak burası. Müzenin dışında aynı zamanda da bir kültür merkezi olacak. Müzede 450 parça maske ve Afrika’ya has çeşitli halı, heykel, takılardan oluşan materyaller sergilenecek. Bunlar 50 yıl süresince Afrika’nın çeşitli bölgelerinden toplanmış parçalar. Bunun bu şekilde bir müzede değerlendirilmesi beni çok mutlu etti.”

hıfzı topuz kara afrika koleksiyon midwood
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Sarı kartı gösterin, ikinci sarıdan kırmızıyı gösterteceğim onlara!
Engin Altay: Avcılar'a bahar erken geldi

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi