Reklamı Geç
31 ARALIK Cumartesi, 2016
TOPRAK: ATATÜRK CİNSİYET AYRIMINI KALDIRMIŞTIR

Kadın Hakları Günü’nün 82.ci yıldönümünde Avcılar’da kadınlar bira araya geldi. Gümüşpala Paşaeli Kent Parkı’nda yapılan programda konuşan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Mustafa Kemal Atatürk cinsiyet ayrımını kaldırmış ve kadına seçme seçilme hakkını vermiştir” diye konuştu

TOPRAK: ATATÜRK CİNSİYET AYRIMINI KALDIRMIŞTIR admin
Bu içerik 20 kez okundu.

Avcılar Belediyesi, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınmasının 82’inci Yıl Dönümü” kapsamında düzenlediği etkinliklerin devamı olarak Avcılar Gümüşpala Paşaeli Kent Parkında program düzenledi.

İstanbul’un ve Marmara’nın tek kadın Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin öncülüğünde düzenlenen programa, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve yönetimi, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sayın Arzu Karayağız Öner ve yönetimi, CHP Avcılar İlçe Kadın Kolları ve yönetimi, CHP Avcılar İlçe Başkanı, Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi, çeşitli parti ve sivil toplum kuruluşlarının kadın kolları, Avcılar Belediyesi'nin kadın meclis üyeleri ile Avcılar'ın kadın muhtarları da katıldı.

DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ

5 Aralık 1934'te ''Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı'' veren yasanın kabul edilmesiyle ülkemizde her yıl kutlanan ‘Kadın Hakları Günü’ 82. yılı dolayısıyla, Avcılar Gümüşpala Paşaeli Kent Parkında düzenlenen programa katılımın yoğun olduğu gözlendi.

KADINLAR EVİMİZDEKİ ALTINLARIMIZDIR

Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında düzenlenen programda konuşan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “İstanbulumuzun, Türkiyemizin değerli, seçilmiş kadın yöneticileri ile bir araya toplandık. 82 yıl önce Avrupa’da dahil dünyanın bir çok ülkesinde kadın seçip seçilemezken Türkiye’de bu mesafe alınmıştır. Anadolu’ya ve bu topraklara kadınlar geldiğinden beri mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır deyip erkeğinin yanında omuz omuza olan ve Kurtuluş Savaşı mücadelesinde kahramanlıklar yaratan kadınları, cephede gören, çalışmada gören, sonra da okullarda ve her sahada gören Mustafa Kemal Atatürk cinsiyet ayrımını kaldırmış ve kadına seçme seçilme hakkını vermiştir.

Siyasette de kadın çok önemlidir. Çünkü bir ülkenin ekonomisi sıkıntıya girdiğinde ne yapılır, yastık altından altınlar çekilir. Bizim evdeki altınlarımız kim, ‘Kadınlar’. Onun için siyasette sıkıntıya girildiğinde, kadınlar evimizdeki altınlarımızdır

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARİHİ EVLER CAN GÜVENLİĞİ NEDENİYLE YIKILDI
CEM KARA BABASINI KAYBETTİ