23 MAYIS Salı, 2017
ERDOĞAN: İSPAT ET İSTİFA EDECEĞİM

Toplu Açılışlar yapmak üzere Beylikdüzü ve Büyükçekmece'ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanının meclisi fesh etme yetkisi olduğunu söylediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ey Kılıçdaroğlu! Şu hazırladığımız yasal düzenleme içerisinde çok böyle bir şey varsa bunu ispat et, ben Cumhurbaşkanlığından istifa edeceğim, ama o da kalkıp şu Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılsın ki Cumhuriyet Halk Partisi’de bundan kurtulsun” dedi

ERDOĞAN: İSPAT ET İSTİFA EDECEĞİM admin

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanının meclisi fesh etme yetkisi olduğunu söylediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Ey Kılıçdaroğlu! Şu hazırladığımız yasal düzenleme içerisinde çok böyle bir şey varsa bunu ispat et, ben Cumhurbaşkanlığından istifa edeceğim, ama o da kalkıp şu Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılsın ki Cumhuriyet Halk Partisi’de bundan kurtulsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Beylikdüzü ve  Büyükçekmece’de  ‘Toplu Açılış’ programında halka hitap etti.  Erdoğan, Büyükçekmeyece gelişte;  Kaymakam Mustafa Arat,  Büyükçekmece Belediye Başkanvekili  Hayrettin Altunok, Ak Parti İlçe Bakanı İlker Gürbüz tarafından çiçekle karşılandı.  Kaymakamlık meydanında konuşan Erdoğan; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, konuşmalarında Cumhurbaşkanının meclisi feshetme yetkisinin olduğunu söylediğini   hatırlatarak; "Ya yalan söyleme Cumhurbaşkanının meclisi fesih yetkisi yoktur. Bak şöyle söylüyorum, Ey Kılıçdaroğlu! Senin dürüst olmadığını millet biliyor da ama bak her şeyimle bir dikkat ortaya koyuyorum, Ey Kılıçdaroğlu! Şu hazırladığımız yasal düzenleme içerisinde çık böyle bir şey varsa bunu ispat et, ben Cumhurbaşkanlığından istifa edeceğim ama o da kalkıp şu Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılsın ki Cumhuriyet Halk Partisi de bundan kurtulsun. Edemez, biz dürüstüz bunda dürüstlük yok. Peki Meclis ne yapacak? Meclis asli işini yapacak." dedi.

Türkiye’nin içişlerine müdahaledir

Türkiye'nin 16 Nisan'a doğru yaklaşırken içeride ve dışarıda "maskelerin indiğini" dile getiren Erdoğan, "Yıllardır itinayla saklanan gerçek yüzler, kalplerdeki gerçek işler, kafalardaki gerçek düşünceler yavaş yavaş ortaya dökülmeye başlıyor. Biz 16 Nisan'da kendi yönetim sistemimizi değiştireceğimizi sanıyorduk, sonra baktık ki bu teşebbüsümüzle birilerinin dengelerini altüst etmişiz. Ya Türkiye'de seçim olacak, Almanya'ya, Hollanda'ya, Belçika'ya, İsviçre'ye ne? Onların partileri, milletvekilleri bu işe niye bulaşıyor? Bu, Türkiye'nin içişlerine müdahaledir. Benim bakanımı oraya sokmayacaksın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımı arabanın içine mahkum edeceksin, ondan sonra demokrasiden bahsedeceksin." diye konuştu.

Silah dayasan ne yazar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bunlarda insan hakları, özgürlük, inanç hürriyeti yok. 'Niye bize Nazi dedin?' diyorlar. Söyleyeyim, bizim camilerimizin duvarına gamalı haç yapanlar bunlar, bizim camilerimizi yakanlar, yıkanlar bunlar. Be vicdansızlar bu ülkede, Türkiye'de bir tane kilisenizin yakılmasına, yıkılmasına biz müsaade ettik mi? Etmeyiz çünkü bizde inanç özgürlüğü sağlamdır ve biz her inanç sahibinin inancını güvence altına alırız. Ama sizde bu yok. Bunlar bak şimdi Vatikan'da bir araya geldiler. Hepsi beraber bir araya geldiler. Bunların içerisinde Hristiyan Demokratı da Sosyal Demokratı da ateisti de var ama hepsi orada bir araya geldiler. Çünkü bunlar tek millettir. Unutmayın bu lafımı. Bunlar tek millettir. Kinleri, nefretleri, o derece arttı ki terör örgütleriyle aynı safta yer almaktan çekinmiyorlar. AB'de PKK'yı terör örgütü olarak ilan ediyorlar ama ondan sonra İsviçre'nin sokaklarında, Hollanda'da, Almanya'da, Belçika'da onlarla beraber yürüyorlar. Fakat dışarıda onlar var da içeride de birileri çıkıyor diyor ki 'İsviçre AB üyesi değil ki. 'Ya kendine gel be, kendine gel. AB üyesi olması şart değil, zihniyet aynı zihniyet. Birkaç gün önce İsviçre Parlamentosu'nun önünde büyük bir pankart ve bu pankarta benim resmimi yapmışlar. Şakağıma da silahı dayamışlar. Sen benim şakağıma o pankartta silahı dayasan ne yazar? 'Erdoğan'ı öldürün.' diyor. Ne yazar? Rabbimin bana verdiği ömrü ne bir an ileri ne bir an geri çekmeye sizin gücünüz yetmez. Biz bu yola kefenimizle çıktık, kefenimizle yürüyoruz. Rabbimin verdiği ömür Allah'ın izniyle devam edecek. Biz, şu kubbede hoş bir seda bırakmaya çalışıyoruz. Biz, bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Böyle de devam edeceğiz. İsviçre devleti kimse müdahale edemesin rahatça kinlerini kussunlar diye bunları polisleriyle koruyor, Hollanda, Almanya, Belçika öyle. Nerede kaldı sizin demokrasiniz? Hani insan haklarınız? Bir devletin cumhurbaşkanını gözünüzün önünde açıkça ölümle tehdit edecekler, siz de onlara destek vereceksiniz. Yazıklar olsun size. Bunun adı özgürlük, demokrasi değil, bunun adı düşmanlıktır, husumettir, terör örgütüne alenen yardakçılık yapmaktır. Görünen köy kılavuz istemez."

Edersen bulursun

Türkiye'nin terörle mücadelede büyük kayıplar verdiğini, bedeller ödediğini anlatan Erdoğan, şunları söyledi: "Böyle bir ülke olarak Avrupalıları dostça ikaz ediyoruz, 'Gelin, bu yanlış yoldan bir an önce dönün. Irkçıların, Neonazilerin, eli kanlı katil sürülerinin kuklası olmayın. Bu şekilde davranarak sadece bizim değil, tüm Avrupa'nın, tüm insanlığın geleceğini tehlikeye atıyorsunuz.' Arapların güzel bir sözü var, 'men dakka dukka', yani edersen bulursun. 3 oy uğruna ayaklar altına aldığınız değerlere yarın siz de ihtiyaç duyacaksınız. Bugün Suriye'ye, Irak'a olanın yarın başka yerlerde olmayacağının garantisini kim verebilir? Musul'da, güya kurtarma operasyonu adı altında camilerin, okulların, evlerin bombalanarak masum insanların ellişer, yüzer katledilmesine göz yumanlar, bir gün kendilerinin de merhamete ihtiyaç duyacağını düşünmüyorlar mı? Dün Halep'e sessiz kalanlar yarın İdlip'te de böyle davranırlarsa bir gün feryatlarını duyan kimseyi bulamayacaklarını bilmiyorlar mı? Türkiye'ye karşı sergilenen faşist tavırlar, riyakarlıklar dünyanın gözünde Batı'yı eski karanlık günlerine götürüyor. Yapılan uygulamalar faşistçeyse buna faşizm denilmesinden hiç rahatsız olunmasın. Bunun yerine çıkılsın bu tür rezaletlerin önüne geçilsin. Avrupa'da vatandaşlarımıza ve yabancılara yönelik ırkçılığın yükselişi, mağdurlar kadar zalimler için de alarm zillerinin çaldığının işaretidir. Gelin bize, ülkemize, Müslümanlara karşı ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve samimi uyarılarımıza kulak verin." diye seslenerek, "Bizim kimseye husumetimiz söz konusu değildir. Biz, sadece yanlışlara, zulme ve çifte standarda itiraz ediyoruz. Biz, bunları kurucu değerlerinize, yıllardır havariliğini yaptığınız, bugün ise ayaklar altına aldığınız ilkelere bağlı kalmaya davet ediyoruz."

16 Nisan’da Kılıçdaroğlu’na haddini bildireceğiz

Şu ana kadar 16 bin muhtarı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, milletin evinde ağırladığına vurgu yaparak, hedefinin 55 bin muhtarı da orada ağırlamak olduğunu ifade eden Erdoğan, ""Niye çünkü Cumhurbaşkanı da seçilmiştir, muhtar da seçilmiştir. Cumhurbaşkanı, muhtarı asla görevden alamaz, böyle bir yetkisi yok. Ey Kılıçdaroğlu, bunu da öğren ve yalan söyleme bugün İnegöl'de gene bu yalanı söyledin ama yalancının mumu 16 Nisan'a kadar yanar. Ne diyor, Cumhurbaşkanı, lokantaları da kapatacak' diyor. Ya bu kadar gayri ciddilik olur mu ya. Diyor ki bütün akrabasını hatta daha da ileri gidiyor bugün baktım birileri konuşuyor onun takımından 'Hanımını cumhurbaşkanı yardımcısı yapabilir' diyor. Onun takımından, yanlış anlaşılmasın. Bu akşam onu da göstereceğim. 16 Nisan'da buna haddini bildirmeye var mıyız?"

Çalıştık ürettik

Kendilerinin çalışıp ürettiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne dedik? Eğitim, Ne dedik? Sağlık. Ne dedik? Adalet, Ne dedik? Emniyet. Ne dedik? Ulaşım. Ne dedik? Enerji. Ne dedik? Gıda-tarım... Hepsinde zirveyiz zirve. Bak eğitimde 75 üniversite vardı, şu anda 181 üniversite var. 81 vilayetimizin tamamında var. Öyle bir şey yoktu. 270 bin derslik ilave ettik. Derdimiz ne, biliyor musunuz? İstedik ki artık, 100 öğrencinin kaldığı derslikler olmasın, istedik ki derslikler ortalama 30 öğrenci alacak şekilde olsun. Öyleyse adedini arttırmamız lazım ve biz bunları yaptık. Öğretmenlerimizin sayısını sür'atle arttırdık ve şu anda yoğun bir şekilde buna devam ediyoruz. Bununla da kalmadık, dedik ki şu andan itibaren üniversitelerimizde burs kredi kim müracaat ederse bunlardan birini alır, bunu yaptık ve şu anda da yoğun bir şekilde bu çalışmalarımız devam ediyor. Kitapları ücretsiz olarak verdik mi öğrencilerimize?.. Ya böyle bir şeyi bunların tarihinde bunlar görmüşler mi, duymuşlar mı biliyorlar mı?"

Hizmet gensorularla engellenemeyecek

Ambulansları bire 10, bire 20 arttırdıklarını anlatan Erdoğan, "Helikopter ambulanslar var ya. Jet ambulanslar var ya, paletli ambulanslar var dağlara tırmanıyoruz kar, kış demeden... Ah ah köpeklerin kızaklar üzerinde çektiği o hastaları biz unutmuyoruz. Biz o günleri yaşadık, ekranlarda bunu izledik ama şimdi böyle bir şey yok. Niye? Bizim derdimiz var ya, biz dertliyiz be, biz bu millete aşığız be, bunun gereğini yapıyoruz. İşte 16 Nisan'da sandıkta kurulacak hükümete 'evet' diyor muyuz? İnşallah bu hizmetlerin, gensoru, güvenoyu vesaire bu tür engellemelerle engellenmesini ortadan kaldıracak şekilde bir yönetim sistemine 'evet' mi?" dedi.

İspat et cumhurbaşkanlığından istifa edeceğim!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, konuşmalarında Cumhurbaşkanının meclisi feshetme yetkisinin olduğunu söylediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Ya yalan söyleme Cuhurbaşkanının meclisi fesih yetkisi yoktur. Bak şöyle söylüyorum, Ey Kılıçdaroğlu! Senin dürüst olmadığını millet biliyor da ama bak her şeyimle bir dikkat ortaya koyuyorum, Ey Kılıçdaroğlu! Şu hazırladığımız yasal düzenleme içerisinde çık böyle bir şey varsa bunu ispat et, ben Cumhurbaşkanlığından istifa edeceğim ama o da kalkıp şu Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılsın ki Cumhuriyet Halk Partisi de bundan kurtulsun. Edemez, biz dürüstüz bunda dürüstlük yok. Peki Meclis ne yapacak? Meclis asli işini yapacak."

Yasama Sadece ve sadece meclisin!

Cumhurbaşkanının yani hükümetin, bütçe dışında kanun teklifi verme yetkisinin olmadığını ve bu yetkinin sadece milletvekillerine ait olduğunu hatırlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir başka yalan daha söylüyor. Diyor ki 'meclisin yetkisi yok, bütün hakimleri, savcıları Cumhurbaşkanı atıyor.' Artık bıktım bunun yalanlarından, Yargıtay şu anda nasıl seçiliyorsa yine öyle. Danıştay nasıl seçiliyorsa yine öyle. Anayasa Mahkemesi nasıl seçiliyorsa yine öyle. Sadece Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunda bir değişim var. O da nedir? 4 tanesi Cumhurbaşkanı tarafından atanır. 7 tanesini meclis atar 5'te 3 çoğunlukta, 2 tanesi de seçilenler arasından, kabinede birisi Adalet Bakanıdır, birisi de müsteşardır. Her şey ortada ama bunları iyi bilin ki şu 20 gün dolaşacaksınız. İnanarak bunları anlatın, anayasa ve kanunlara göre görevini yürütmek zorunda olan Cumhurbaşkanının çıkardığı kararname var ve bu kararnameler kanunların altındadır. Yani bir kararname kanunların üstünde olamaz. Eğer hakkında anayasa maddesi varsa hakkında yasal düzenleme varsa bu konuda cumhurbaşkanı kararname çıkaramaz. Bir kararname çıkardım, meclis çıkaracağı kanunla onu ortadan kaldırabilir hükmünü. Dolayısıyla yasama görevi sadece ve sadece meclisin."

Gençler ne diyecek?

Cumhurbaşkanının, mevcut anayasada vatana ihanet dışında Yüce Divan'a gönderilemediğini aktaran Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde ise meclisin belli oranda oyla Cumhurbaşkanı'nı Yüce Divan'a gönderebileceğini belirtti.

16 Nisan'da 7.5 milyon gencin halk oylamasının kaderini belirleyeceğini kaydeden Erdoğan, "Ne diyecek gençler biliyor musunuz? 'Ey bize güvenmeyenler, ey bize siyasetin önünü kapatanlar! Size bugün haddinizi bildiriyoruz' diyecekler. Çünkü bu gençlik Fatih'in torunu. 21 yaşında bir çağı kapatıp bir çağı açtı mı? Gemileri karadan yürüttü mü? Fatih, gemileri karadan yürüttü biz de işte Boğaz'ın altından Marmaray'ı yürüttük. Niye? Dedik ki dedemiz Fatih böyle yaptı, öyleyse biz de onun izinde denizin altından Marmaray'ı yürütelim.' Yetmez Avrasya Tüneli'ni yürütelim dedik. Yeni bir hazırlık yapıyoruz, yine Boğaz'ın altından 3 katlı bir tünel yapıyoruz. İki katından otomobiller, bir katından da hızlı tren geçecek. İş bilenin, kılıç kuşananın. Olay bu. Ne diyorlar? Çoluk çocukla Meclis'i dolduracaksınız. Kardeşlerim, şu anda 25-30 yaş arası kaç kişi var Meclis'te biliyor musunuz? 5 kişi var." diye konuştu.

30 büyük şehirde şehir hastaneleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Niye kalkıp da gençlerimizin önünü kesiyorsun? Bırak, siyasette yerlerini alsınlar. Şu yalana bakın. 'Gelecek, milletvekili olacak, ondan sonra 2 sene orada olacak 2 seneden sonra emeklilik hakkını kazanacak.' Böyle bir yalan olmaz. Milletvekili olduğu andan itibaren diyelim 1 dönem milletvekilliği yaptı, ondan sonra olamadı, olamazsa bütün sigorta, emeklilik primini kendisi ödeyecek. Ne zamana kadar? 23 yıl. Peki ne zaman emekli olacak? Erkekse 65, bayansa 63 yaşında. Bu gerçeği niye söylemiyorsun, yalan söylüyorsun? Böyle önemli meseleleri değil, bunları dahi sulandırıyor, bunları dahi yalanla anlatıyor. Kardeşlerim, ama onun izinden gidenler de aynı yalanları söylüyor. Kardeşlerim, ben bütün bunlarla beraber diyorum ki, fazla söze hacet yok. Şurada 20 gün var. Biz, şu 20 günü iyi değerlendirelim. Bütün hizmetlerimiz ortada, eğitimde ortada, sağlıkta ortada. Artık şehir hastanelerini yapıyoruz. Hemen buraya yakın. Olimpiyat Stadı'nın yanında dev bir hastane. 1 milyon 300 bin metre kare alan üzerinde devasa bir hastane. Artık buradan Clevland'a değil oralardan buralara gelecekler inşallah. Bir tane de Asya yakasına yapıyoruz ve 30 büyük şehrin tamamında şehir hastanelerimiz olacak."

Terör örgütlerinin başı eziliyor

Terörle mücadeleye değinen Erdoğan, şunları söyledi: "Şu anda da terör örgütlerinin başını eziyoruz. İnşallah bu yeni sistemle beraber terör örgütleri Türkiye'de yaşayacak yer bulamayacaklar. Şu anda inlerine girdik. Tendürek'te, Gabar'da, Cudi'de Silahlı Kuvvetlerimiz, polisimiz, korucularımız şu anda bunları inim inim inletiyor. Çünkü milletimizin huzurunu kaçıranların huzurunu kaçıracağız. İçeride dışarıda fark etmez. PYD, YPG... Onların da dışarıdan bu ülkeyi rahatsız etmelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Kardeşlerim, idam konusunda benim kanaatimi biliyorsunuz. İnşallah, 16 Nisan'dan sonra Meclis, bunu çıkarır da... Çünkü anayasal değişiklik istiyor, çıkarması halinde bana geldiğinde ben bunu onaylarım. Benim şehitlerimin katillerini asla bizim bağışlamamız mümkün değil. Onaylarım. Avrupa Birliği ne demiş, George ne demiş, Hans ne demiş beni ilgilendirmez. Ahmet ne demiş, Mehmet ne demiş, Ayşe ne demiş, Fatma ne demiş Allah ne demiş beni o ilgilendirir."

Büyükçekmece'deki törene Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci , Kaymakam Mustafa Arat,  Büyükçekmece Belediye Başkan Vekili Hayrettin Altunok, Ak Parti Üçüncü Bölge koordinasyon Başkanı Metin Karakaş,  Ak Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. 

büyükçekmece cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
 • İLK MİLLİ MAÇINDA BALKAN ÜÇÜNCÜSÜ OLDU 22. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası’na katılan Çatalca Belediyesi Karate Takımı sporcusu Osman Burak Keleş, ilk milli maçında üstün başarı göstererek 3.cü oldu
 • ÇATALCA'YA YAZIK OLDU Çatalcaspor evinde 1-0 yendiği Erbaaspor’a deplasmanda uzatmalarda 2-0 ile yenilerek 2. Lig'e çıkamadı
 • MUDANYA’DA ÇATALCA’YI TEMSİL ETTİLER Çatalca Belediyesi “Bir Sandık Bin Emanet” Halk Dansları Topluluğu, Mudanya Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mudanya Lezzet Şenliği’ne katılarak ilçeyi temsil etti
 • TEPECİK’E HAYIRLI OLSUN Tepecik Ulus Mahallesi Atatürk Caddesi’nde Büyükçekmece Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ile cadde yeni bir çehreye kavuştu. Tepecik’in modern bir görünüme sahip olduğunu belirten Akgün, “Tepecik halkına hayırlı olsun” dedi
 • CAMİLER RAMAZAN’A HAZIR Düzenli olarak ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdüren Büyükçekmece Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde ilçe genelindeki camilerde yoğun bir çalışma başlattı
 • BÜYÜKÇEKMECE TEK YÜREK OLDU Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatıyla Kordonboyu'nda kurulan dev ekranda maçı izleyen Büyükçekmeceli sporseverler heyecan ve coşku dolu bir akşam için Akgün’e teşekkür etti
 • AKGÜN TBB’DE ENCÜMENLİĞİNİ TAZELEDİ Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) haftasonu gerçekleşen Olağan Meclis Toplantısı’nda birliğin kurucularından olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yeniden Encümen üyeliğine seçildi
 • AKGÜN PİLAV GÜNÜ’NE KATILDI Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Anadolu Lisesi mezunlarının düzenlediği 50. Yıl Pilav Günü etkinliğine katıldı.
 • AVCILAR’DA 19 MAYIS COŞKUSU 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Avcılar’da büyük coşkusu ile kutlandı. Gündüz yapılan resmi törenlerin ardından gece süren Fener Alayı ve Kolpa Konseri Avcılar’a unutulmaz bir bayram yaşattı
 • KARA İMAMOĞLU’NU TEBRİK ETTİ Beylikdüzü’nde İstanbul’un en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nin ilk etabının açılış törenine katılan Başkan Kara, Yaşam Vadisi’ni İstanbul’a kazandırdığı için İmamoğlu’nu tebrik etti
 • EMRE AYDIN GENÇLERİ COŞTURDU 19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı Büyükçekmece’de pop sanatçısı Emre Aydın’ın gençlik konseri ile son buldu. Gençler, Aydın’ın şarkılarıyla doyasıya eğlendi
 • 'SPOR DEYİNCE AKLA CENTİLMENLİK GELMELİ' Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sportif Müsabakalar Ödül Töreni renkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler hem ödüllerini aldı hem de doyasıya eğlendi. Başkan Karadeniz ise sporun centilmenlik yönüne dikkat çekti ve gençlere tavsiyelerde bulundu
 • AKGÜN: BAYRAMLARIMIZI YAŞATMAK MİLLİ GÖREVİMİZDİR Celaliye Mahallesi, Priştine Sitesi’nde yaptırılan Atatürk Büstü açılış törenine katılan Başkan Akgün, 19 Mayıs, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, Cumhuriyetin ilanı ve diğer milli günlerin Türkiye’nin namus ve şerefi olduğunu belirterek bu özel günleri yaşatmanın mili görev olduğunu ifade etti
 • EĞİTİME KATKILARI HIZ KESMİYOR Eğitime vermiş olduğu destekle her zaman adından söz ettiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bu konudaki kararlılığını eğitimin her alanında sürdürmeye devam ediyor
 • VADİYE MUHTEŞEM AÇILIŞ 1 milyon metrekare büyüklüğü ile İstanbul'un en yeşil ve en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nin ilk etabı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile halkla buluştu
 • ÇATALCA’DA 19 MAYIS COŞKUSU Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı, Ulu Önder Atatürk’ün gençlere emanet ve hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çatalca’da törenlerle kutlandı
 • 19 MAYIS ŞANINA YAKIŞAN KUTLAMA Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 98’inci yıldönümü Büyükçekmece’de şanına yakışır biçimde kutlandı.
 • KARA SEVİNCİNİ FUTBOLCULARLA PAYLAŞTI Play-Off’a yükselerek Çatalcalıları sevince boğan Çatalcaspor oyuncularını ve yönetimi tebrik eden Başkan Kara, "Çatalcasporumuz tarihinde bir ilki gerçekleştirip adını Spor toto 2. Lige yazdıracaktır" dedi
 • EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERE HAYRAN KALDI Çatalca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan yıl sonu sergisi açılış törenine katılan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, el emeği göz nuru ürünleri çok beğendi
 • FENERBAHÇELİLER KARA’YI ZİYARET ETTİ Fenerbahçe Spor Kulübü Arnavutköy Temsilciliği Başkanı Ferit Fidan ve yönetimi, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’yı makamında ziyaret etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SİLİVRİ ENGELİ AŞTI
ÇATALCA'YA YAZIK OLDU