• facebook
  • twitter
  • google+
  • Whatsapp

Esenyurt AK Parti’de deprem

CHP Adayı Kemal Deniz Bozkurt için istifa ettiler

YEREL - 2019-02-14 09:13:16

Reklam

Esenyurt Belediyesi’nin AK Partili belediye meclis üyeleri Akan Deli, Ali Susuz ve Şerafettin Öztürk, partilerinden istifa etti. Üç isim de yaptıkları ilk açıklamalarda CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Kemal Deniz Bozkurt’u destekleyeceklerini ifade ettiler.

 

AK Parti Esenyurt İlçe Teşkilatı, yerel seçimlere kısa bir süre kala partili meclis üyelerinin istifa haberleriyle sarsıldı. AK Parti belediye meclis üyeleri Ali Susuz, Şerafettin Öztürk ve Akan Deli partilerinden istifa etti.

 

ÖZTÜRK: AİLE OLARAK KARAR ALDIK

Aynı zamanda Ağrılılar Dernek Başkanı olan Meclis Üyesi Şerafettin Öztürk, aile olarak CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Kemal Deniz Bozkurt’u destekleme kararı aldıklarını söyledi.  Öztürk, “Yaklaşık 1 haftadır aile aşiretlerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde bu kararı aldık. Pazartesi günü konuyla alakalı bir basın açıklaması yapacağım. Ancak bilinmesinde fayda görüyorum. Bundan sonraki süreçte Kemal Deniz Bozkurt’u destekleyeceğiz. Pazartesi günü bunun nedenlerini anlatacağım” ifadelerini kullandı.

 

SUSUZ: KEMAL DENİZ BOZKURT’A DESTEK OLACAĞIZ

İstifa eden bir diğer meclis üyesi Ali Susuz, kalan sürede bağımsız meclis üyesi olarak devam edeceğini belirterek, “İlerleyen günlerde büyük bir organizasyon yapacağız. CHP Adayı Kemal Deniz Bozkurt’a destek olacağız ve bundan sonraki süreçte kendisini destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

İstifasına ilişkin detaylı açıklamayı daha sonra yapacağını belirten meclis Üyesi Akan Deli’nin de CHP Adayı Kemal Deniz Bozkurt’u desteklemek için istifa ettiği öğrenildi. Uzun yıllar AK Parti Esenyurt İlçe Teşkilatı’nda yöneticilik de yapan Deli, 2014 yerel seçimlerinde dönemin belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’nun listesinden meclis üyesi seçilmişti.

 

İKİ İSİM BAŞVURU DOSYASINI GERİ ÇEKMİŞTİ

AK Parti’den meclis üyesi aday adayı olan Van Kültürevi Başkanı Ferhat Kıyak ile AK Parti’nin kurucularından Veysel Karatay, meclis üyeliği için yaptıkları aday adaylığı başvuru dosyalarını geçtiğimiz günlerde geri çekmişti. Kulislerden edinilen bilgilere göre, ilerleyen günlerde meclis üyesi aday adayı olan birçok kişinin dosyasını geri çekeceği ve ayrıca parti üyeliğinden istifa edeceği öğrenildi.

Reklam
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi