• facebook
  • twitter
  • google+
  • Whatsapp

BAŞSAVCI GÜLAY’DAN 6. KİTAP

Şair Başsavcı olarak tanınan Büyükçekmece eski Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Gülay, altıncı kitabı Bir Kitap Tebessüm’ü ile tekrar okuyucuları ile buluşuyor

KÜLTÜR - SANAT - 2017-02-28 21:12:00

Reklam

Hukukculuğunun yanısıra edebiyat ve fotoğraf sanatı ile yakında ilgilenen Büyükçekmece eski Cumhuriyet Başsavcısı, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hikmet Gülay, edebi çalışmalarını sürdürüyor.

Gülay, “Bir Kitap Tebessüm” adlı  6 kitabını da geçtiğimiz günlerde Çivi Yazıları Yayınevi’nden çıkardı.

Büyükçekmece’de uzun yıllar Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan  Hikmet Gülay, “Gezdim Aydınlığında Kadanlı Gecenin”, “Ne Zamana Sığdım Ne Mekana”, “Sonsuz Ufkun Sessizliğinde” ve “Bir Deli Ok” “Islak Yalnızlık” isimli şiir kitapları bulunuyor.

Tuzluca, Reşadiye ve Tavas Cumhuriyet Savcılığı görevini yapan Hikmet Gülay, daha sonraki yıllarda Muş Cumhuriyet Başsavcılığı, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı, Eyüp Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, Kartal Cumhuriyet Başsavcıvekilliği ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği görevlerinde bulundu. Rize Çamlıhemşinli olan 57 yaşındaki Gülay, şiir ve edebiyata olan düşkünlüğü ile biliniyor. Azerbaycan ve Kırgızistan’da yayınlanan “Bir Deli Ok” isimli şiir kitabının Azerbaycan’da ulaştığı başarı üzerine 2012 yılında Azerbaycan Uluslararası Vektör Bilimler Akademisi’nden Fahri Paye alan Gülay’ın edebiyat dergilerinden aldığı ödüller de bulunuyor.

AHM

Reklam
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER