• facebook
  • twitter
  • google+
  • Whatsapp

İBB BU HATADAN DÖNMELİDİR

İBB’nin Çakmaklı’yı çöp alanı yapma kararından vazgeçmesi ve yaptığı hatadan dönmesini isteyen Çakmaklı Muhtarı Erkan Eski, “Çakmaklı’ya çöp döktürmeyeceğiz” şeklinde sert tepki verdi

YEREL - 2017-11-27 14:07:04

Reklam

Büyükçekmece’nin Çakmaklı Mahallesi’ne İBB tarafından yaptırılmak istenen Çöp transfer Merkezi’ne karşı tepkiler büyüyor.

Mahallerinde çöp depolama merkezi istemediklerini haykıran mahalle sakinleri basın açıklaması ile seslerini duyurma çalıştı.

Çöp Merkezi alanda basın açıklamasını kalabalık bir toplulukla açıklayan Mahalle Muhtarı Erkan Eski,  çöp merkezinin Büyükçekmece Göl Havzası’nı kirleteceğini savundu. Bölgede başta çevre kirliliği ve trafik sorunu gibi çok önemli sıkıntılara meydan verecek çöp istasyonu yapımından İBB’nin vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Eski, alınan kararın da hukuki olarak doğru olmadığını ifade etti. Kararlı olduklarını söyleyen Eski, yaşadıkları yerin yaşanmaz hale gelmemesi için mücadeleyi bırakmayacaklarını vurguladı.

Çakmaklı Mahalle Muhtarı Erkan Eski’ye Mahalle sakinlerinin yanı sıra bazı Büyükçekmece Mahalle Muhtarları da destek verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER