Oylarınız benim namusum olacak

Çatalca Belediye Başkanı ve CHP Çatalca Belediye Başkan Adayı Cem Kara seçim startını verdikten sonra her akşam bir mahallede vatandaşlarla bir araya geliyor. Yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Cem Kara vatandaşların oyuna talip olurken “Vereceğiniz her oy benim namusum olacak” ifadelerine yer veriyor.

YEREL - 2019-02-06 15:28:40


Çatalca Belediye Başkanı ve CHP Çatalca Belediye Başkan Adayı Cem Kara her akşam bir mahallede vatandaşlarla bir araya geliyor. 2009’da imar planları olmayan, kolu kanadı kırık bir ilçenin on yıldır yapılan çalışmalarla değişen, gelişen ve zenginleşen yüzünü gözler önüne seren Başkan Cem Kara havasıyla, doğasıyla, suyuyla İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Çatalca’yı bu özellikleriyle geleceğe hazırlamak için çalışmalara aynı hızla devam edeceğini belirtiyor.


OKUL KAPALI OLMAMALI
İlk toplantıyı Kızılcaali Mahallesinde gerçekleştiren Başkan Kara, Örcünlü Mahallesi ile devam ettiği halk buluşmalarında taşıma oy kurnazlığı ile belediye başkanlığını almak isteyenlere Çatalcalıların gereken cevabı vereceğini dile getirirken hırsızlıkla, hileyle seçim kazanmaya çalışmanın ahlaksızlık olduğuna dikkat çekti.
Kızılcaali Mahallesinde yaptığı konuşmaya,” Seçmen sayısı an itibariyle 190 olan nüfusu az, emekçisi çok mahallelerimizden Kızılcaali’de sizinle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Gösterdiğiniz yoğun ilgiden, sadece Kızılcaali’miz değil çevre köylerden gelenlerle birlikte oldukça kalabalık ve sıcak bir ortamda beraberiz. Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle başlayan Başkan Kara, “Türkiye’ye örnek olacak MEVSİMLİK İŞÇİLER Projesini “  Kızılcaali’de gerçekleştirdiklerini ifade etti.


Kızılcaali’de okulun kapalı olmasını da eleştiren Başkan Kara,” 
Devletimiz bu mahallemizle maalesef ilgilenmiyor. Nicedir okulumuz 
kapalı. Çocuklarımız taşımalı sistem ile eğitim alabiliyorlar. Burada 
tek bir evladımız, öğrencimiz bile olsa buraya öğretmen verilmesi 
gerekir. Maalesef verilmiyor. Mahallemizin İmar planı yok hala. Doğalgaz da getirilmemiş devletimiz tarafından. Bu 5 senelik dönemde, Allah izin verirse eğitim, doğalgaz ve imar için çabalayacağız. Sesimiz çok yüksek çıkacak. Bundan hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.


“HALKÇI BAŞKAN” SLOGANLARI EŞLİĞİNDE KONUŞTU
Örcünlü Mahallesinde yaptığı konuşması ara ara alkışlarla kesilen Başkan Cem Kara Çatalca’ya ve mahallelerine hizmet etmek için 3. kez göreve talip olduğunu vurguladı.Başkan Kara konuşmasında şu ifadelere yer verdi;Emekçi mahallelerimizden Örcünlü’de hep beraberiz. 2014 yılında 
güvendiniz, oyunuzu bana verdiniz. Bu sefer 3. kez yola çıkıyoruz. 3. kez Çatalca’mıza ve köylerimize hizmet etmek istiyoruz.


“10 YIL İÇİNDE VATANDAŞIMIZIN DERDİNE DERMAN OLDUK”
Önceliğimiz her zaman insan oldu. Önce insan diyerek yola çıktık. Bütün insanlarımıza, kimseyi ayırt etmeden kim varsa eşit davranacağımıza söz verdik, yine veriyoruz. Biz Belediye olarak bu 2 dönemde bunu başardık… Belediyemizin kapısı, bizim ise gönlümüzün kapısı her zaman herkese 
açık.  Randevuya falan gerek yok. Ne zaman isterseniz gelebilirsiniz. İyi günlerde düğünlerde, nişanlarda; kötü günlerde cenazelerinizde hep birlikteyiz. İlçemizin huzuru için, refahı için hep birlikteyiz.2009 yılında seçim vaatlerimizden en önemlilerinden biri “vatandaşımıza iş ve aş sağlamaktı”. Tabii bundan faydalanmayan vatandaşlarımızın pek bilgisi yoktur. Vatandaşa iş bulmak hükümetin görevidir. Biz bizim görevimiz değildir demedik, 10 yılda 4236 tane vatandaşımızı etrafımızda bulunan işyeri ve fabrikalara yerleştirdik. 4236 vatandaşımızın gözünün yaşını dindirdik. İş olduk, aş olduk.


“BİZDEN ÖNCE ÇATALCAMIZIN KOLU KANADI KIRIKTI, İMARLARIMIZ KAPALIYDI”
Örcünlü Mahallemiz gibi diğer köylerimizde de imar yoktu. Bunun anlamı ne; Çocuğunuz evlenecek ev yapamıyorsunuz, kiralık zaten bulamıyorsunuz. İmar sorunu çözmemizle beraber ilçemize 1000 tane konut yapıldı. 39 Mahallemizden imar planı olmayan köylerinden biri de maalesef Örcünlü Mahallemiz.

 

BU PLANLARI BÜYÜKŞEHİR YAPMAK ZORUNDADIR AMA YAPMIYOR. 
Büyükşehir Örcünlü Mahallemiz ile ilgili plan çalışmalarını başlatmadığı için müdahil olamıyoruz. Şu an 7 köyümüzde imar yok.


“İSTANBUL’UN EN BÜYÜK İLÇESİNİ BİZ TEMİZLİYORUZ”
Çatalca İstanbul’un en büyük ilçesi. İstanbul’un en büyük coğrafyası biziz. Belediye olarak en çok alanı temizleyen belediye biziz. 1115 km² alanda hizmet veriyor. Bir günde 4500 konteyner ayda 135 ton çöp topluyoruz. Bizim kadar küçük bütçeli belediyeler bu işi kolay kolay başaramaz. Maalesef burada okulumuz yok o yüzden okullarda çocuklara verdiğimiz seminerler hakkında bilgili değilsiniz. Ağaç yaşken eğilir. Okullarımızda düzenli olarak seminerler düzenledik ve bununla kalmadık. Bu 10 yıllık süreçte tam 15.525 vatandaşımızı kapı kapı dolaşarak evlerinde bilgilendirdik.


“YEREL ÜRETİCİ BİZİM BAŞIMIZIN TACI”
Yerel üreticimize, özellikle kadınlarımıza destek olmak amacıyla 45 adet satış standı yaptık ve bunu üreten vatandaşlarımıza hiçbir ücret talep etmeden verdik.  Talebi olan vatandaşlarımıza da hala vermeye devam etmekteyiz.


“YEREL TOHUMA DÖNMEK ZORUNDAYIZ”
Köylerden yerel tohumları bulup bunları bu merkezde çoğaltacağız. İzzettin’de yerel tohum merkezini açmaya çabalıyoruz.

  “ÇATALCA’YI KURBAN KESİM MERKEZİ HALİNE GETİRİYORUZ”
Kimsenin Trakya veya başka bir yere gitmesine gerek kalmadı. İlçemizi Kurban Kesim Merkezi haline getirdik. Kurban Bayramlarında 
vatandaşlarımız içleri rahat, dini vecibelere uygun bir şekilde kurbanlarını kestirmek için akın akın ilçemize gelmekte. 2009 yılında 2 olan kurban kesim alanlarının sayısını 132’ye çıkardık.
-       DSİ ile yaptığımız görüşmeler sonucunda köylerimize 75 köprü yapımına ön ayak olduk.
-       Dün akşam Kızılcaali’de bahsettiğim gibi; tüm Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi  “Mevsimlik İşçilere Yaşam Alanı” hayata geçirdik.
-       Yoğun çabalar sonucunda 33 köyümüze doğal getirebildik. 2019 yılının sonuna kadar kalan 6 köyümüze de doğalgaz gelmesini sağlayacağız.
-       Yine çok önemli bir proje olan ÇATALCA BELEDİYESİ KAN GRUBU VERİ BANKASI’NI kurduk. 2468 gönüllü vatandaşımız ile kan ihtiyacı olan vatandaşlarımız arasında köprü olduk.
-       Getir yumurtanı götür civcivini projemizde 10.000 civcive ulaştık. 
Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın ekonomisi güçlendirmeyi 
amaçlıyoruz.
-       İlçemizde bulunan vatandaşlarımızı betpas hasta nakil araçlarımızla 
10.000’den fazla sefer yaparak hastanelere taşıdık. Taşımaya devam 
ediyoruz. Her ay düzenli hasta bezi veriyoruz. İhtiyacı olana tekerlekli 
sandalye veriyoruz.
-       ASLİ GÖREVİMİZ OLMAMASINA rağmen 100’ün üzerinde durak yaptık.


“ÇATALCA HALKINA GÜVENMİYORUM DİYOR”
Maalesef bu seçimde daha önce hiç görmediğimiz bir ahlaksızlıkla, hainlikle karşı karşıyayız. Oy anlamında aradaki farkı kapatamayacağını anlayanlar KENDİ EVİNE SEÇMEN TAŞIYORLAR. Bu olayı da AKP Adayı Mesut Üner bizzat kendi yapıyor.
Mesela ben geldim size derdimi anlatıyorum, oy betpas giriş istiyorum ama karşı taraf aklınca kurnazlık yapıyor. Diyor ki; “Ben Çatalca halkına güvenemiyorum, Çatalca halkı bana oy vermez, bunun yerine ben Çekmece’den, Esenyurt’tan başka yerlerden seçmen taşıyayım.” kendi evine bu nedenle 59 tane seçmen taşıyor.
Namusunuzla, anlatarak seçim kazanmanız gerekirken hırsızlıkla, hileyle, hurdayla seçim kazanmaya çalışmak ahlaksızlıktır. Bu Çatalca’ya, Çatalcalıya yapılan bir hainliktir.Yarın insanlar Çatalca’yı size emanet etse acaba siz Çatalca’yı yönetirken ne yapacaksınız?Ben 10 yıldır görev yapıyorum.  “Ne yalan, ne hile, ne ahlaksızlık, ne sahtekârlık” bilirim. Merak etmeyin varsa bugüne kadar bu ortaya koyulurdu. Böyle bir şey bizde söz konusu olmaz. Biz Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ne inanmışız.Genel seçimde oylarınızın renkleri farklı olabilir fakat bu yerel seçim, 
yerelde hizmet alacaksınız. Hangi partinin mensubu olursanız olun, hangi partiye gönüldaş olursanız olun daha iyi hizmet alabilmeniz için 
hepinizin oylarına talibim.

 

princessbet giriş
Günün Diğer Haberleri

BABED’in yeni başkanı Tekdemir

21:12 - YEREL

Gözümüz neden seğirir? Göz dalınca misafir mi gelir?

20:43 - SAĞLIK

Çatalca'da 'Hoşgeldin Bebek" ziyaretleri

20:21 - YEREL

AKÇANSA'YA IIP ALTIN STANDART ÖDÜLÜ

13:18 - İSTANBUL

İstanbullular tarih ile içiçe koştular

21:26 - İSTANBUL

‘Bugün ne olduysak onların sayesinde olduk’

17:18 - YEREL

Beylikdüzü’nde deprem parkı olacak

15:30 - YEREL

TYF Türkiye Şampiyonası’nda kupalar sahiplerini buldu

13:24 - YEREL

Ressam Muştu eserlerini Büyükçekmece’de sergiledi

12:15 - YEREL

Beylikdüzü’nde gençler öğretmenler için sahnedeydi

12:11 - YEREL