MİNİK YAVRULARA SÜT EĞİTİMİ

Avcılar Belediyesi Cihangir Çocuk Evi minik kreş öğrencilerine süt eğitimi veriyor. Minik yavrular hem süt içerek hem de sütün faydalarını öğrenerek eğitim alıyorlar

YEREL - 2018-02-09 14:38:32

Sütün sağlık açısından birçok faydası çocuklara anlatılıyor. Velilerin de çok memnun kaldığı hizmet minik yavruların gelişimine katkı sağlıyor. “Çocuk Dostu Belediyecilik” kapsamında Avcılar Belediyesi Çocuk Evi’nde, çocuklar farklı konularda birçok konuda eğitim görüyor. Çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayan bu eğitimler alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Çocukların süt tüketmesine teşvik eden Cihangir Çocuk Evi yöneticileri bu uygulamayla çocukların ihtiyaç duyduğu gerekli olan vitaminleri alacağını ifade ediyor. Aynı zamanda bu uygulamanın amaçlarından biri de çocukları dijital ortamın sanal bağımlılığından kurtarıp hayatı hareketli bir yaşamla geçirmelerini planlıyor. Çocukların ek gıda yerine doğal ürünlerle beslenmeleri gelişimleri konusunda hayati önem taşıyor. Süt ve süt ürünleriyle beslenildiği zaman kilo alma noktasında sıkıntı yaşanması alt seviyelere düşüyor.

 

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de sütün çocuk sağlığı için temel bir besleme yolu olduğunu belirterek, “ Bizim en kıymetlilerimiz olan minik yavrularımızın sağlığını çok önemsiyoruz. Süt sağlık açısından çok değerli bir besin olmakla birlikte yerini herhangi bir şey alamıyor. Bir hekim olarak da sütün insan vücudu ve gelişimi için ne kadar faydalı olduğunu bilen biri olarak bu uygulamayı sonuna kadar destekliyorum. Miniklerimizi sevgi dolu yarınlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Günün Diğer Haberleri

Dans Yarışması kayıtları başladı

20:21 -

Esenyurt Belediyesi’nden ücretsiz diyetisyen

20:19 -

Büyükçekmece Belediyesi binlerce kişiyi meslek sahibi yaptı

15:45 -

BEYLİKDÜZÜ SAHİLİNDE YAZ BİR BAŞKA

15:41 -

Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne geri sayım başladı!

15:38 -

Akgün: “Kıbrıs’ta bir işgal söz konusu değildir”

15:37 -

Avcılar’da kültür sanat dolu bir yaz

15:35 -

Akgün: “Lavanta, birçok ailenin geçim kaynağı olacak”

15:29 - EKONOMİ

İBB'den AK Partili belediyeye 8 araç hibe

22:04 - YEREL

Evi yanan vatandaşın yardımına Avcılar Belediyesi koştu

15:56 - YEREL