CHP’DE BİR İLK

CHP İstanbul İl Kongresini Canan Kaftancıoğlu 325 oyla seçimi önde tamamladı. Cemal Canpolat ise 318 oyda kaldı

İSTANBUL - 2018-01-14 01:43:33

CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde resmi sonuçlara göre CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu oldu.

CHP İstanbul İl Kongresi’nde Canan Kaftancıoğlu ve Cemal Canpolat yarıştı. Kurulan 6 sandıkta 654 delege oy kullandı.

Seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre Canan Kaftancıoğlu 325, Cemal Canpolat ise 318 oy aldı. Kaftancıoğlu, 6 oy farkla CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı oldu. CHP’nin tarihinde ilk kez İstanbul’a kadın bir il başkanı seçildi.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı, Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunmaktadır. Kaynak: Canan Kaftancıoğlu kimdir?

 

Günün Diğer Haberleri

BAŞKAN HANDAN TOPRAK KARNE VERDİ

19:14 - YEREL

OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17:08 - YEREL

SEVGİ ELİ MARKET,BÜYÜKÇEKMECE'DE HER AY BİN KİŞİYİ GİYDİRİYOR

17:05 - YEREL

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ BAŞKAN CEM KARA'DAN ALDI

14:04 - YEREL

EBEVEYNLER VE DOĞRU DAVRANIŞ MODELLERİ

11:08 - YEREL

OKUL OLİMPİYATLARI MASA TENİSİ TURNUVASI YAPILDI

09:53 - YEREL

GELECEĞİN RESSAMLARI YETİŞİYOR

09:53 - YEREL

BAŞKAN CEM KARA: SEDİR CAFE'Yİ HİZMETE AÇTI

15:28 - YEREL

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DOPDOLU KARNE HEDİYESİ

15:03 - YEREL

BAŞKAN AKGÜN: KARNE TATİLİNDE ÇOCUKLARI PARKLARA ÇAĞIRDI

14:13 - YEREL