FOTOĞRAFÇILAR BU YARIŞMAYA GÜLÜYOR

Zeytinburnu Belediyesi’nin geleneksel fotoğraf yarışmasında birbirine benzer kadrajlı fotoğrafa ödül verilmesi, fotoğraf camiasında eleştirilerin ve esprilerin odağı oldu

İSTANBUL - 2017-12-13 00:37:54

 

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen “Geleneksel 7. Zeytinburnu Belediyesi Fotoğraf Yarışması”nda sonuçlar açıklandı.

Para ödülünün çok yüksek olması nedeniyle katılım oranın da yüksek olduğu yarışmada birinci gelen fotoğrafa 12 bin lira, ikinci gelen fotoğrafa 8 bin lira, üçüncü gelen fotoğrafa 6 bin lira verildi.  Diğer yarışmalarda sergileme ücretlerinin 100 lira gibi olduğu görülürken Zeytinburnu Belediyesi bu anlamda fotoğrafçılara kesenin ağzını açtı. Toplam ödülün 103 bin türk lirasını bulduğu yarışmaya ise katılım binlerce oldu.

Yarışmanın açıklanmasından sonra yarışma sonuçlarını sosyal medya üzerinde değerlendiren fotoğraf severler ve fotoğraf uzmanları birbirine yakın kadrajlı fotoğrafa ödül verilmesini ilk kez tanık olduklarını yazdılar ve jüriyi bu konuda eleştiri yağmuruna tuttular.

Birbirine yakın iki kadraj aynı zamanda esprilere de neden oldu. İşte o esprilerden bazıları;

Bu fotoğrafı Kızılay mı dağıttı?, İki fotoğraf arasındaki 7 farkı bulunuz? Ton farkı var yapmayın…

Geleneksel 7. Zeytinburnu Belediyesi Fotoğraf Yarışması jürisi ise şunlardan oluşuyor: Ara Güler, Coşkun Aral, Haluk Çobanoğlu, İbrahim Zaman, İsmail Küçük, İzzet Keribar, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Süleyman Gündüz, Uğur Günyüz adlı fotoğraf sanatçıları ile Zeytinburnu Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu.

 

 

 

Günün Diğer Haberleri

MÜBADELEYİ YERİNDE ÖĞRENDİLER

17:24 - YEREL

SEN FARK ET İLE SAĞLIKLI BİREYLER

15:26 - YEREL

ŞEB-İ ARUS’A BÜYÜK İLGİ

12:41 - YEREL

NUR ERTÜRK, TÜRKÜLERİYLE COŞTURDU

12:23 - YEREL

GENÇLER HENTBOL TURNUVASINDA

12:12 - SPOR

CANTÜRK’TEN MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

10:35 - YEREL

ATAŞEHİR'İN YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU

15:21 - İSTANBUL

MESUT YILMAZ'IN OĞLU ÖLDÜ

12:30 - GÜNCEL

KÜÇÜKÇEKMECE YEREL YÖNETİMLER KİTAP VE KÜLTÜR FUARI’NDA

15:48 - YEREL

PITIRCIK MİKROPLAR KARŞI KAVAKLI’DA SAHNELENDİ

15:39 - YEREL